ELTE Alumni Ösztöndíjasok

2023/24-es tanév

Az ELTE Alumni Alapítvány a tanév első felében, 2023 szeptemberében a 2023/24-es tanév második félévére 5 fő tehetséges, rászoruló hallgató Erasmus+ ösztöndíjának kiegészítésére írt ki pótpályázatot, továbbá 2024 tavaszán egy új pályázatot tervez kiírni (rendre a 2023/2024-es tanév második, illetve a 2024/25-ös tanév első félévére) a tehetséges, rászoruló hallgatók Erasmus+ ösztöndíjának kiegészítésére.

Az először a 2016/2017-es tanévben kiírt ELTE Alumni Ösztöndíj pályázat félévente kerül kiírásra. Hála a volt hallgatók összefogásának egyre növekvő volumennel: fejenkénti összege már 175.000 Ft. 

Anik Virág

Anik Virág (TTK) vegyész mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Belgiumba (Vrije Universiteit Brussel) utazik.


"Az ELTE vonzereje számomra nem csupán a hagyományokban és a kiváló oktatói gárdában rejlik, hanem az itt folyó kutatások izgalmas sokféleségében is. Hiszek abban, hogy a tudomány nem csupán könyvek és kísérletek sorozata, hanem egy folyamatosan változó, dinamikus terület, ahol a kreativitás és a kitartás kulcsfontosságúak. Az ELTE-n szeretnék részese lenni ennek a kivételes tudományos közösségnek, amely inspirál és támogat minden olyan lépésben, amelyet a kutatói életpályám során teszek majd."

Kovács Noémi
Kovács Noémi (BTK) anglisztika alapszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Görögországba (Aristotle University of Thessaloniki) utazik.


"A tanulmányaimat a lehető legjobb felsőoktatási intézményben szerettem volna folytatni, így a választásom az ELTE-re esett. Azt szeretem ebben az intézményben, hogy itt kimagasló színvonalú az oktatás, és hivatásos, elismert nyelvészektől tanulhatok. Úgy gondolom, hogy azt a minőségű tudást, amit itt megszerzek, másik hazai intézmény nem tudná nyújtani. Öröm a mindennapos bejárás, az, hogy ilyen szép környezetben tanulhatok, öröm, hogy egy nagyszerű közösség tagja lehetek."

Németh-Sámik Anna Dorottya
Németh-Sámik Anna Dorottya (ÁJK) jogász hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Törökországba (Yeditepe University, Isztambul) utazik.  


"Az ELTE számomra nem csupán egy intézmény, hanem  szakmai műhely, alma mater, ahol szoros barátságok szövődnek az inspiráló szakmai közösségben. Az ELTE nem csak szakmaiságával segített az utamon, sokat köszönhetek kiemelkedő szociális hálójának is, hiszen a tanulmányi és a szociális ösztöndíjai lehetővé tették, hogy igazán a tanulásra fókuszálhassak. Szeretem az egyetemünk összetartó közösségét, mert mi minden helyzetben büszkék vagyunk arra, az ELTE hallgatói vagyunk, legyünk éppen konferencián, versenyen vagy éppen Erasmus programmal külföldön."

Sipos Dorka Panni
Sipos Dorka Panni (TÓK) német nemzetiségi tanító alapszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Finnországba (University of Lappland) utazik.   


"Mindig is vonzott a pedagógia, mint tudományág, de legerősebb vonzereje a gyerekekre fejtett hatása volt számomra, az a hatalmas lehetőség, amivel a tanító hatással lehet a gyermek egészen kiskorától fejlődő személyiségére, gondolkodására, terveire, vágyaira, érzelmeire. Az új módszerek, a másfajta megközelítések, a kreatív utak keresése és alkalmazása az, ami hajt és újra és újra magába szippant." 

Stifter Petra
Stifter Petra (BTK) angol-német osztatlan tanári szakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Németországba (Freie Universität Berlin) utazik.    


"Csupán két és fél év távlatából is tisztán látom, hogy rendkívül jó döntés volt, hogy a tanulmányimat az ELTE-n folytatom. Nagyon sok lehetőséget köszönhetek az egyetemhez, mind a magánéletben, mind szakmai képzésben is. A legjobb barátaimat itt ismerhettem meg, sok közös emléket köszönhetek nekik. Amióta egyetemista vagyok teljes mértékben önállóvá váltam és bátran küzdök meg minden újabb akadállyal. Az egyetemnek köszönhetően sokkal bátrabban és ügyesebben formázom meg gondolataimat és adok nekik hangot."


2022/2023-as tanév

Az ELTE Alumni Alapítvány a tanév első felében, 2022 szeptemberében a 2022/23-as tanév második félévére 5 fő tehetséges, rászoruló hallgató Erasmus+ ösztöndíjának kiegészítésére írt ki pótpályázatot, továbbá 2023 tavaszán egy új pályázatot írt ki 10 fő részére (rendre a 2022/2023-es tanév második, illetve a 2023/24-es tanév első félévére) a tehetséges, rászoruló hallgatók Erasmus+ ösztöndíjának kiegészítésére.

Az először a 2016/2017-es tanévben kiírt ELTE Alumni Ösztöndíj pályázat félévente kerül kiírásra. Hála a volt hallgatók összefogásának egyre növekvő volumennel: fejenkénti összege ősszel már 175.000 Ft! 

Bodócs Dóra Luca
Bodócs Dóra Luca (PPK) pszichológia mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Groningenbe (University of Groningen) utazik.


„Az ELTE-n nem csak a tanáraim, hanem a kortársaim is egy olyan szakmai közösséget alkotnak, amely hozzásegített ahhoz, hogy mind emberileg, mind szakmailag fejlődhessek. Több mint 3 éve vagyok tagja az egyetemünkön működő Illyés Sándor Szakkollégiumnak, amely az egyik legmeghatározóbb mozzanata az eddigi tanulmányaimnak. Számos barátság és szakmai kapcsolat fűz a kollégiumhoz, valamint olyan extra tudásanyaghoz is hozzásegített, amely egyedülálló, így rendkívül hálás vagyok, hogy a mai napig tagja lehetek.”
Beszámoló

Kis-Lőrincz Imola
Kis-Lőrincz Imola (BTK) klasszika-filológia mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Brnoba (Masaryk University) utazik.


„Szeretem azt, amit és ahogy tanulok az ELTE-n. Nem csak az oktatók hihetetlen nagy tudása és az órák magas színvonala azok, amik idekötnek az egyetemhez, hanem a családias légkör és bizalom, amit tapasztalhatok szakomon. Felsőfokú tanulmányaim megkezdésekor is egyértelmű volt, hogy az ELTE-t választom, hiszen az ország egyik legjobb és legszínvonalasabb egyeteme.”
Beszámoló

Kozák Zsuzsanna
Kozák Zsuzsanna (BTK) a Filozófiai Doktori Iskola hallgatója Erasmus-ösztöndíjjal Padovába (University of Padova) utazik.


„Túlzás nélkül állíthatom, hogy azt az átfogó szemléletet, amelyet a disszertációs témám megkövetel, nem tudtam volna kialakítani az engem támogató oktatói háttér nélkül. … Az ő önzetlen szakmai segítségük azt is megtanította nekem, hogy a következő generációk felé ugyanez a kötelességem. A kutatás nem öncélú tevékenység, hanem a széles tudományos közösség részeként való munkálkodás."
Beszámoló

Mezei Máté Márk
Mezei Máté Márk (TTK) geológia mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Padovába (Universita degli Studi di Padova) utazik.


„Az Eötvös Loránd Tudományegyetemet tartom az ország legjobb egyetemének. Már akkor, több mint 4 évvel ezelőtt, mikor felvételiznem kellett és egyetemeket megjelölnöm, nem volt kérdés, hogy valamelyik ELTE-s szakot választom. A döntésemet nem bántam meg,…számomra az ELTE egyenlő a minőséggel, a széleskörű lehetőségekkel és kapcsolatépítéssel.”
Beszámoló

Szabó Sára
Szabó Sára (TáTK) szociológia mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Lisszabonba (Instituto Universitario de Lisboa) utazik.


„Az ELTE-n végzett alapképzésem során lényegesen változott meg a gondolkodásom a társadalmi valóságról és elkezdtem rendszerszinten gondolkodni a társadalmi jelenségekről. A karon remek oktatóktól tanulhattam, akik nem csak kitűnő szakemberek, de érzékeny és figyelmes pedagógusok is. A színvonalas oktatás mellett lehetőségem volt kutatásokba is bekapcsolódni, illetve gyakorlati tapasztalatot szerezni az akadémiai szféráról. A mesterszak alatt pedig a már megszerzett tudásomat mélyíthettem, egy nagyon lelkes és erős évfolyam-közösségben.” 
Beszámoló

Balázs Anna
Balázs Anna (BGGyK) gyógypedagógia alapszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Osloba (Oslo Metropolitan University) utazik.


„Amikor végzős gimnazistaként megszületett bennem a döntés, hogy gyógypedagógiát szeretnék tanulni, egy percig sem volt kérdés, hogy az ELTE-re fogok jelentkezni. A Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar Magyarországon egyedülállóként kínálja a szakirányok széles választékát, illetve erős érv volt számomra az egyetem egésze által képviselt magas szintű szakmaiság. ... A szakma iránti elkötelezettségemet annak a szemléletmódnak köszönhetem, melyet az oktatóim közvetítenek felém nap, mint nap. Az egyetemen tanultam meg igazán, hogy minden ember értékes és egyedi."
Beszámoló

Czerjak Sára
Czerjak Sára (BTK) kommunikáció- ás médiatudomány alapszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Lundba (Lund University) utazik.


„Nagy öröm volt számomra az, amikor a rengeteg felkészülésem és munkám kifizetődött és sikerült bekerülnöm az ELTE-re. Az eddigi féléveim során egyértelmű lett számomra, hogy mennyire jól döntöttem. Azt gondolom, hogy sehol sem ennyire széleskörű az egyetemi média oktatás és itt tényleg mindenkinek lehetősége van arra, hogy megtalálja a számára legérdekesebb részét ennek az iparágnak.” 
Beszámoló

Harsányi Antal
Harsányi Antal (ÁJK) jogász hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Németországba utazik szakmai gyakorlatra.


„Középiskolai tanulmányaim alatt fogalmazódott meg a vágy, hogy jogot szeretnék tanulni. Az a kezdetektől egyértelmű volt, hogy ha valóban a jog mellett döntök, akkor mindenképpen az ELTE-n szeretném folytatni jogi tanulmányimat. A sikeres felvételi után nagy lelkesedéssel néztem elébe az ELTE-s egyetemi éveimnek. Három és fél év után pedig magabiztosan kijelenthetem, hogy jó döntést hoztam. Mind az egyetem, mind a szak azt nyújtja, amit vártam. Megtiszteltetés számomra hazánk legnagyobb múltú jogi karán, szakterületükön egytől-egyik kiemelkedő tudású oktatoktól tanulni. Bízom benne, hogy méltón leszek képes képviselni egyetemünket egész életem során.”

Horváth Katrin

Horváth Katrin (GTK) vezetés és szervezés mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Frankfurtba (Goethe-Universität) utazik.


„Mesterszakos tanulmányaimat egy olyan nagy múlttal rendelkező budapesti egyetemen szerettem volna folytatni, amely nem csak elméleti, de gyakorlati síkon is erősíti és bővíti az eddig megszerzett tudásomat. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara azonnal felkeltette az érdeklődésemet a továbbtanulási lehetőségeim feltérképezése során, hiszen számos egyetemi ranglista alapján vezető szerepet tölt be ill. a tanrend lehetővé teszi a mesterszakos hallgatóknak a részmunkaidőben történő munkavállalást.” 
Beszámoló

Illés Dorottya Lilla
Illés Dorottya Lilla (ÁJK) jogász hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Firenzébe (Universitá degli Studi di Firenze) utazik.


„Amint a jogászi hivatás mellett döntöttem, nem volt számomra kérdés, hogy az ELTE-n szeretném folytatni a tanulmányaimat annak ellenére, hogy Miskolcon is van jogi kar. … Sosem felejtem el a pillanatot, amikor 2019. július 24-én … megkaptam a várva várt sms-t, miszerint az elmúlt hónapok kitartó munkája eredményre vezetett, és felvételt nyertem az ELTE jogi karára.”

Jánosi Kincső Mária
Jánosi Kincső Mária (BTK) magyar-német osztatlan tanári szakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Tübingenbe (Eberhard Karls Universität) utazik.


„Büszke vagyok arra, hogy ELTE-s lehetek, hiszen az egyetemen rengeteg új tudást sajátíthatok el, képezhetem magam és nem utolsó sorban a hallgatói közösséget is nagyon erősnek és jónak tartom. Nagy lehetőség szerintem az, hogy az ELTE-n tanító tanárok közül sokan neves kutatók, írók stb. és a tudást tőlük sajátíthatjuk el, akik a szakmában a legjártasabbak. Ezen kívül a szakkollégiumi lehetőségeit is nagyon értékelem az egyetemnek, jelenleg az Eötvös József Collegium tagja vagyok és tagságom során csak erősödött bennem az, hogy büszke lehetek arra, hogy az ELTE-re járhatok.” 
Beszámoló

Oláh Tamara

Oláh Tamara (TáTK) nemzetközi tanulmányok alapszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Thessalonikibe (University of Macedonia Economic and Social Sciences) utazik.


„Mikor reggelente felkelek és bemegyek a Lágymányosi Campusra, mindig egy kifejezetten kellemes, nyugodt környezet fogad, a tanárainknak köszönhetően az órákon biztosítva van a szakmaiság a lehető legmagasabb szinten, befogadó a közeg, és biztosítva van a tér a konstruktív véleménymegfogalmazásra és vitára. Elmondható, hogy a hallgatók biztonságban érezhetik magukat minden szempontból. Ezt a sok mindent, amit az ELTE adott nekem, szeretném valahogy visszaadni.”
Beszámoló

Pesthy Zsuzsanna Viktória

Pesthy Zsuzsanna Viktória (PPK) pszichológia mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Padovába (Padovai Egyetem) utazik.


„Az ELTE nagyon sokat adott nekem az elmúlt már majdnem 4 év során (hiszen a pszichológia alapképzést is itt végeztem). Már gimnazistaként a felvételikor fontos volt számomra, hogy olyan egyetemet válasszak, ahol sok lehetőségem van, amit itt úgy érzem, meg is kaptam. Egy nagyon színvonalas és támogató kutatócsoportba kerültem be BA 2. félévében (Emlékezet, Nyelv és Idegtudomány Kutatócsoport), ahol rengeteget tanulhattam, gyakorlatban is alkalmazhattam a képzés során a kutatásról tanultakat.”
Beszámoló

Tarnai Csillag
Tarnai Csillag (BTK) fordító és tolmács mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Párizsba (École Normale Supérieure) utazik.


„Kutatásaimat pedig egyértelmű, hogy az ELTE-n szeretném folytatni, hiszen az ELTE kiváló ugródeszka és egyben megtartó közeg is. Elindít a tudományos pályán, széles és csaknem minden tudományterületre kiterjedő kurzuskínálatában minden érdeklődési irányt képes kielégíteni, és ezeket szintézisben láttatni. Kiváló és elsőrangú hazai és nemzetközi előadók gondoskodnak arról, hogy az egyetemi évek alatt minél sokrétűbb tudással vérteződjünk fel, amikor pedig itt az idő, hogy elhagyjuk az intézményt, mindig van hová visszatérni.”
Beszámoló

Ziegler Zsuzsanna
Ziegler Zsuzsanna (ÁJK) jogász hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Németországba utazik szakmai gyakorlatra.


„Azért vagyok elkötelezett a jogász hivatás iránt, mert úgy gondolom, hogy a hétköznapi életben folyamatosan körülvesz minket a jog, ezért rendkívül hasznosnak tartom, hogy megszerezhetem azt a képességet, hogy a sokszor bonyolultnak tűnő jogrendszerekben kiismerhetem magamat. Az ELTE pedig az ehhez szükséges tudást adja át számomra, magas színvonalon.”


2021/2022-es tanév

Az ELTE Alumni Alapítvány a tanév első felében, 2021 szeptemberében a 2021/22-es tanév második félévére 2 fő tehetséges, rászoruló hallgató Erasmus+ ösztöndíjának kiegészítésére írt ki pótpályázatot, továbbá 2022 tavaszán egy új pályázatot írt ki 8 fő részére (rendre a 2021/2022-es tanév második, illetve a 2022/23-es tanév első félévére) a tehetséges, rászoruló hallgatók Erasmus+ ösztöndíjának kiegészítésére. 

Az először a 2016/2017-es tanévben kiírt ELTE Alumni Ösztöndíj pályázat félévente kerül kiírásra. Hála a volt hallgatók összefogásának egyre növekvő volumennel: fejenkénti összege már 150.000 Ft. 

Balogh Adél
Balogh Adél (GTK) marketing mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Cagliariba (Università degli Studi di Cagliari) utazik. 


"ELTE hallgatóként büszke vagyok, hogy Magyarország vezető Egyetemén tanulhatok és egy nagyszerű közösség tagja lehetek. Alapképzésemet a Budapesti Gazdasági Egyetemen végeztem, de amikor úgy döntöttem, hogy irányt váltva elkezdeném a marketing mesterszakot, egyértelműen az ELTE volt a választásom. ... Mind a tanárokról, mind a gazdasági képzések színvonaláról csak jókat hallottam... Az ELTE Gazdaságtudományi Kar mesterszakos hallgatójaként úgy gondolom, hogy a színvonalas oktatás következtében megszerezhetem mindazt a tudást, ami biztosítja számomra, hogy sikeres marketing szakember váljon belőlem a tanulmányaimat követően."
Szaller Nikolett
Szaller Nikolett (GTK) pénzügy mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Bochumba (Ruhr-Universität Bochum) utazik.


„Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen először 5. osztályos koromban egy tanulmányi verseny országos döntőjén jártam és már akkor az intézmény hatása alá kerültem. A hallgatók rendkívül segítőkészek és kedvesek voltak, a régi nagy épület falai közt izgulásom lecsillapodott. Már akkor megfordult a fejemben; egyszer én is ide fogok járni. ... Mesterképzésemet alapképzésemhez hasonlóan egy nagy múltú egyetemen egy kiemelkedő gazdasági tudást kínáló szakon szerettem volna folytatni, így az ELTE Pénzügy mesterszakára esett a választásom. Ezen szak elvégzésével nemcsak értékes ismeretek elsajátítására és képességeim nagymértékű fejlesztésére van lehetőségem, hanem fontos szakmai tapasztalatokat is tudok szerezni, melyek később alapját képezhetik egy biztos állásnak és versenyképes fizetésnek.”
Beszámoló

Aranyi-Aszalós Vivien
Aranyi-Aszalós Vivien (TáTK) nemzetközi tanulmányok mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Párizsba (Sciences Po) utazik.


„Az ELTE-n találtam meg a szenvedélyem, a nemzetközi kapcsolatokat. A Nemzetközi és Európa Tanulmányok Tanszék hihetetlen lelkes oktatóinak is az érdeme, hogy BA diplomám alatt OTDK-t nyertem, és olyan kritikákat kaptam a szakdolgozatomra, hogy az mesterszakon is megállná a helyét. Bármilyen szakmai kérdéssel megkereshettem az oktatóim ez alatt a három BA és egy MA év alatt, mindig támogattak és motiváltak. … Fontos barátságok, szakmai együttműködések is születtek az ELTE berkein belül – az életem nagyon sok aspektusára kiterjednek az indokok, amiért elköteleződött vagyok az alma materem irányába.”
Beszámoló

Gáspár Noémi Judit
Gáspár Noémi Judit (BGGyK) gyógypedagógia alapszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Groningenbe (University of Groningen) utazik.


„Az egyetemi képzésnek hála olyan magas szintű tudásra tehettem szert, melyet más helyen nem tudnék elsajátítani. A gyógypedagógia, és a fogyatékos-társadalom segítésére szeretném feltenni az életemet, és egy jól képzett szakemberré szeretnék válni. Az egyetem által kapott lehetőségek által nemcsak a tudástársam bővült, hanem a személyiségem, a világra való nyitottságom is folyamatosan formálódik.”
Beszámoló

Kónya Petra
Kónya Petra (BTK) francia alapszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Montpellier-be (Université Paul Valéry Montpellier) utazik.


„… egyértelműen tudom állítani, hogy jó választás volt idejönni. A tanáraim nagyon jó szakemberek és látszik, hogy nagyon részletes ismeretekkel rendelkeznek arról, amit tanítanak. … Úgy érzem sikerül elmélyítenem az ismereteimet a segítségükkel és ez a tudás egyértelműen hasznomra fog válni a jövőben. Nagyon szeretek ide járni, itt már csak azt tanulom, ami érdekel. Mindenki motivált és motiváló, aki körülvesz, úgy érzem, egy igazán jó közegbe kerültem az egyetemen. … Jó egy olyan közösség tagja lenni, ahol mindenkit ugyanaz érdekel, mint engem és hasonló a hozzáállásuk a tanulást és a jövőt illetően is. Motiváljuk és segítjük egymást.”
Beszámoló

Ruff Borbála
Ruff Borbála (TáTK) humánökológia mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Utrechtbe (Universiteit Utrecht) utazik.


„Az ELTE-nek köszönhetően nyílt ki számomra a világ és lehetőséget kaptam, hogy a társadalomról kritikusan gondolkodó egyénné váljak. Az ELTE-n lehetőségem nyílt szakmailag kiemelkedő professzoroktól tanulni és hozzáférést kaptam olyan akadémiai forrásokhoz, amelyek más magyar egyetemekhez képest is páratlan bőségűek. Alapszakon lehetőségem nyílt külföldön tanulni és több nemzetközi konferenciára is eljutottam az egyetemen keresztül. Ezek az élmények nagyban meghatározták a későbbi tudományos fejlődésemet.”
Beszámoló

Sándor Anna
Sándor Anna (PPK) számítógépes és kognitív idegtudomány mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Frankfurtba (Goethe-Universität) utazik.


„Azért az ELTE-t választottam tanulmányaim színhelyéül, mert itt az oktatás mellett kiemelkedő kutatómunka folyik, mert itt lehetőségem volt angolul, nemzetközi környezetben tanulni, illetve az egyetem nemzetközi kapcsolatai miatt, hiszen már tanulmányaim elején terveztem az Erasmus csereféléven való részvételt. Rengeteget tanultam az ELTE-n töltött féléveim alatt, a kurzusaim közül is kiemelkedően hasznosak voltak a kutatás fókuszú tárgyak, melyet az egyetem kutatói tartottak kifejezetten interaktív módon, minket is ösztönözve a kérdezésre, illetve önálló gondolkodásra és munkára. A külföldi tartózkodásom után, az ott megszerzett tapasztalattal és tudással felvértezve büszkén veszem majd át az ELTE-s diplomámat, mely az egyetem hírnevének köszönhetően remek lehetőségeket jelent majd mind az akadémiai, mind a piaci területeken.”
Beszámoló

Somlai Róza Sára
Somlai Róza Sára (PPK) pszichológia mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Potsdamba (Universität Potsdam) utazik.


„Mindig is egyértelmű volt számomra, hogy az ország legjobb egyetemén szeretnék tanulni, ezért 2018-ban nemcsak a pszichológia, hanem az ELTE mellett is elköteleztem magam. … A négy év alatt a pszichológia érdeklődésből hivatássá formálódott bennem. A pszichológus pálya számtalan változatos lehetőséget rejt magában, és izgalommal tölt el, ha az előttem álló évekre gondolok. Alig várom, hogy végre elhelyezkedhessek a szakmámban, mert számtalan ötletem van, amit meg szeretnék valósítani.”
Beszámoló

Stangl Rebeka
Stangl Rebeka (TáTK) nemzetközi tanulmányok mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Utrechtbe (Universiteit Utrecht) utazik.


„Mivel az ELTE az ország legjobb egyeteme, ezért úgy érzem, szakmai karrierem megalapozásához tökéletes választás volt. … Az egyetemi tanulmányaim nagyszerű prezentációs és adatelemzési készségekkel készítettek fel, és elsajátítottam a társadalomtudományi kutatás területét. … Jövőbeli terveim közé tartozik a folyamatos szakmai fejlődés és gyakorlati tapasztalatszerzés, melyek hozzásegíthetnek azon álmom eléréséhez, hogy egy nap egy nemzetközi szervezet tagjaként embereken segíthessek.”
Beszámoló

Vass Rózsa
Vass Rózsa (TÓK) német nemzetiségi óvodapedagógia alapszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Drezdába (Evangelische Hochschule Dresden) utazik.


„Az ELTE-n úgy érzem, egy olyan képzésben van részem, amely tartalmában, összetettségében és felépítésében mindenképpen indokolja az Egyetem jó hírét és egy nyugati színvonalú oktatást jelent, itt Közép-Európában. Az elmúlt pár évben nagyon sokat köszönhettem az ELTE-nek, mert nem csak a jövőbeli szakmámra ad egy nagyon fontos és módszertanilag naprakész felkészültséget, de egy olyan közeget és közösséget is nyújt számomra, ahol fiatal felnőttként egy biztonságos és párbeszédre nyitott térben kapcsolódhatok szaktársaimmal, oktatóimmal, kortársaimmal. Nagyon sokra értékelem mindemellett az ELTE által szervezett karokon, akár országokon átívelő programokat, azt a befogadó, párbeszédre nyitott atmoszférát, ami az Egyetemen várja a hallgatókat.”
Beszámoló


2020/2021-es tanév

Az ELTE Alumni Alapítvány a tanév első felében, 2020 szeptemberében a 2020/21-es tanév második félévére 6 fő tehetséges, rászoruló hallgató Erasmus+ ösztöndíjának kiegészítésére írt ki pótpályázatot,  továbbá  2021 tavaszán egy új pályázatot írt ki 4 fő részére (rendre a 2020/2021-as tanév második, illetve a 2021/22-es tanév első félévére) a tehetséges, rászoruló hallgatók Erasmus+ ösztöndíjának kiegészítésére. 

Az először a 2016/2017-es tanévben kiírt ELTE Alumni Ösztöndíj pályázat félévente kerül kiírásra. Hála a volt hallgatók összefogásának egyre növekvő volumennel: fejenkénti összege tavasszal már 150.000 Ft!

Bodó Tünde
Bodó Tünde (BTK) angol-francia osztatlan tanári szakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Montpellier-be (Université Paul Valéry Montpellier) utazik. 


"Azért voltam határozott abban, hogy az érettségi után az Eötvös Loránd Tudományegyetemet választom, mert mi se lenne nagyobb lehetőség hazánkban, mint az ország legjobb egyetemén tanulni, diplomát szerezni? Egyértelműen ezen az állásponton voltam és vagyok azóta is, így szívesen buzdítanám jövőbeli diáktársaimat külföldön, hogy bátran jelentkezzenek ide, tanuljanak itt akár nemzetközi csereprogram keretében, akár alap- és mesterképzés formájában."
Beszámoló

Németh Csilla
Németh Csilla (TTK) meteorológus mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Prágába (Czech University of Life Sciences) utazik.

„2016-ban kezdtem meg a tanulmányaimat földtudományi alapképzésen és egyből azt éreztem, itt megtaláltam a helyemet. Az oktatás mellett rendkívül sokat jelentett nekem az a befogadó és támogató közösség, amit a szaktársaim, mentoraim és tanáraim nyújtottak. Ez is motivált abban, hogy kicsit visszaadva a segítséget, én is részévé váljak a hallgatói érdekképviseletnek." (…) A hallgatótársaim megsegítéséből rengeteg pozitív élményt szereztem, illetve megtanultam olyan dolgokat, amikre sehol máshol nem lett volna lehetőségem. Úgy gondolom, a jövőmben mindig lesz helye a környezetem és az abban élők megsegítésének…”
Beszámoló

Szegedi Dóra Mónika
Szegedi Dóra Mónika (GTK) vezetés és szervezés mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Tenerifére (Iriarte Escuela Universitaria) utazik.

"...a legideálisabb felsőoktatási intézménynek az ELTE-t találtam korábbi hallgatók elmondása, valamint a felvételi eljárásban általam megéltek alapján egyaránt (melyet az eddigi tapasztalatom csak megerősít). Az ELTE az oktatáshoz, hallgatókhoz, tanulmányi ügyekhez való hozzáállásában olyan rugalmas, emberséges és segítőkész attitűddel rendelkezik, mely egyedülálló, páratlan és példaértékű, és mely tökéletesen illeszkedik az általam követett elvekhez, értékekhez. Ebből kifolyólag büszkeséggel tölt el, hogy ELTE-s hallgató vagyok, és itt tanulhatok, mi több, úgy érzem, a legjobb úton haladok céljaim felé.”

Beszámoló

Vass Imola
Vass Imola (TáTK) nemzetközi tanulmányok mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Párizsba (Sciences Po) utazik.

Hihetetlenül szerencsésnek érzem magam, hogy nem csupán a legjobb magyarországi, de világszinten is kiemelkedő egyetemen kamatoztathatom tudásomat a szakmában kiemelkedő tanároktól. Az ELTE új kapukat nyit ki és egyedülálló lehetőségeket biztosít minden fejlődni vágyó számára. Büszkén tudom ajánlani az egyetemet nem csupán a jövendőbeli magyar hallgatóknak, de a nemzetközi diákoknak is, teljes képzésben és a mobilitási programban való részvételt egyaránt.”

Beszámoló


2019/2020-as tanév

Az ELTE Alumni Alapítvány a tanév első felében, 2019 szeptemberében a 2019/20-as tanév második félévére pótpályázatot írt ki 3 fő számára, továbbá  2020 tavaszán egy új pályázatot írt ki 7 fő részére (rendre a 2019/2020-as tanév második, illetve a 2020/21-es tanév első félévére) a tehetséges, rászoruló hallgatók Erasmus+ ösztöndíjának kiegészítésére. 

Az először a 2016/2017-es tanévben kiírt ELTE Alumni Ösztöndíj pályázat félévente kerül kiírásra. Hála a volt hallgatók összefogásának egyre növekvő volumennel: fejenkénti összege tavasszal már 100.000 Ft/fő!

Abelovszki Bernadette
Abelovszki Bernadette (BTK) magyar - német osztatlan tanári szakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Münchenbe (Ludwig-Maximilians-Universität) utazik.

"Elkötelezett ELTE-s hallgatóként minden ismerősömnek szívből ajánlom az ELTE összes karát, mert úgy hiszem, ez egy kiváló közösség, ahol nagyszerű lehetőségek várnak mindazokra, akik ezekkel élni szeretnének. Nincs olyan hallgató az ELTE-n, aki elhatározta, hogy még többet szeretne kihozni a képzéséből, és azt ne érte volna el. Több olyan tanárom van, akik támogatnak, segítik a kutatásom előmenetelét, fejlesztik a nyelvtudásomat, emellett sok hallgatótársam, a HÖK és a Tempus Közalapítvány is nagyban hozzájárul ahhoz, hogy elérhessem a kitűzött céljaimat. Az Alumni Alapítvány által nyújtott lehetőségek szintén a hallgatók fejlődését szolgálják, amiért igazán hálásak lehetünk, hiszen kevés olyan egyetem van, ahol ennyi támogatást és segítséget kapnak a hallgatók."

Beszámoló

Kenéz Lili Anna
Kenéz Lili Anna (TTK) biológia mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjjal Heidelbergbe (Heidelbergi Egyetem) utazik.


"Életem egy fontos, és helyénvaló döntésének tartom, hogy érettségi után végül az ELTE biológia szakára jelentkeztem. Az első sejtbiológia kurzusomon éreztem újra a nosztalgikus döbbenet és csodálat élményét, ugyanaz a tökéletesség, precíz működés, és felfoghatatlan összetettség tárulkozott fel egy sejt működésében, mint sok éve a kertben egy cserebogár több órányi lelkes tanulmányozása során. Azóta is ez a lelkesedés hajt, és mesterképzésem vége felé már érzem, hogy a molekuláris sejtbiológia teljes egészében és mélységében felfoghatatlanul bonyolult rendszer, mely darabkáit apránként megismerve tárul elénk. Minél többet tanulok, annál elérhetetlenebbnek látszik, és már teljesen megértem azt a végletekig menő specializációt, amit kutatóként követnünk kell, annak ellenére, hogy az egyetem első éveiben ezt még feleslegesnek, és félrevezetőnek éreztem. Kutatóként szeretnék dolgozni, vonzz az ismeretlen felfedezése, hogy a kérdéseimre a saját módszereimmel találjak választ, és a többi hasonszőrű ember megismerése."

Beszámoló

Tóth Tímea
Tóth Tímea (TáTK) survey statisztika mesterszakos hallgató Erasmus-ösztöndíjas Ljubljanába (Ljubljanai Egyetemen) utazik.

"Olyan tudásanyagot kaptam, amelyet a korábbiakhoz kapcsolni tudtam, s amely egyesítette érdeklődéseim sokszínű területét. Ezen felül olyanokat is, amelyek kiszélesítették látóköröm, értőbbé tették világlátásom és pozitív értelemben analitikussá személyiségem. Remélem, a későbbi, ugyanakkor nem túl távoli jövőben a fent említettek által hasznos tagja leszek társadalmunknak. Az ebben való reményem, bizakodásom, s mondhatni magabiztosságom az ELTE-nek köszönhető."
Beszámoló

Buda Bianka

Buda Bianka (TTK) biológia mesterszakos hallgató Erasmus+ ösztöndíjjal Bécsbe utazik egy félévre.


„Ennek köszönhetően és a gimnáziumi pályaorientációs nap hatására már az érettségi előtti évben egyértelművé vált számomra hogy a legszínvonalasabb és az érdeklődési körömnek leginkább megfelelő képzést az Eötvös Loránd Tudományegyetem természettudományi karának biológia BSc képzése nyújthatja számomra.” 

Beszámoló

Kállai Zoltán


Kállai Zoltán (ÁJK) jogász hallgató Erasmus+ ösztöndíjjal a prágai Károly Egyetemen tölt egy félévet.

„Már amikor először, még gimnáziumi éveim alatt, megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy jogot szeretnék tanulni – némi utána olvasás, nyílt napokon való részvétel és már az ELTE-n jogot hallgató ismerősökkel való beszélgetés után egyértelművé vált számomra, hogy jogot csak az ország legjobb egyetemén érdemes tanulni.” 

Később az utazástól visszalépett, és a megítélt ösztöndíjat visszafizette, így az újfent az ösztöndíjalapba került.

Majer Zsófia Veronika

Majer Zsófia (BTK) régész mesterszakos hallgató Erasmus+ ösztöndíjjal az Albert Ludwig Egyetemen tölt egy félévet. 


Gimnazistaként mindig is nagy vágyam volt, hogy az ELTE padjait koptathassam majd az egyetemi éveim alatt, így azóta, amióta sikerült elérnem ezt a célomat, mindig büszkén hangoztatom, hogy az ELTE hallgatója vagyok. Büszkeséggel tölt el, hogy Magyarország legnagyobb múltú, és egyben egyik legnevesebb, legszínvonalasabb egyetemére járhatok.” 

Beszámoló


2018/2019-es tanév

Az ELTE Alumni Alapítvány a tanév első félévében, 2018 októberében pótpályázatot írt ki 3 fő részére, majd 2019 tavaszán új pályázatot írt ki 5 fő részére - rendre a 2018/2019-es tanév második, illetve a 2019/20-as tanév első félévére - a tehetséges, rászoruló hallgatók Erasmus+ ösztöndíjának kiegészítésére. 
Az először a 2016/2017-es tanévben kiírt ELTE Alumni Ösztöndíj pályázat félévente kerül kiírásra. Hála a volt hallgatók összefogásának egyre növekvő volumennel: fejenkénti összege már 75.000 Ft, ráadásul a korábbinál jóval több hallgató részére! A tanév során hat hallgató részesülhetett támogatásban. A nyertesek pár gondolata alant olvasható. Részletes beszámoló

Sümegi Zsuzsanna
Sümegi Zsuzsanna (BTK) osztatlan német-történelem tanárszakos hallgató a tavaszi félévben a Regensburgi Egyetemen fog egy félévet hallgatni.

"Az ELTE-n töltött évek során úgy érzem rengeteget fejlődtem a tanítási módszereimben. Ezt elsősorban az ELTE kíváló tanárainak köszönhetem, másrészt pedig az egyetem nyújtotta lehetőségeknek. Az idei évben például az EFOP Projekt keretében több ELTE-s hallgatóval együtt nyelvi órákat tartunk különböző vidéki gimnáziumokban...Rengeteg segítséget és támogatást kapunk az egyetemi mentorunktól. Ezekkel a jó tanácsokkal, illetve tapasztalatokkal pedig folyamatosan előttünk áll a fejlődés lehetősége a tanárrá válás rögös útján."

Beszámoló



Ternovácz Adél

Ternovácz Adél (BTK) régészet mesterszakos hallgató Erasmus+ ösztöndíjjal Reading utazik egy félévre, ahol a The Ure Museum of Greek Archeology intézményében tölti szakmai gyakorlatát. 

"Gyermekkorom óta tudtam, hogy régész szeretnék lenni... ezért úgy határoztam, hogy az ország legjobb egyetemére, az ELTE-re adom be jelentkezésem."

Beszámoló

Beszámoló 2.


Kolok Balázs Csegő

Kolok Balázs Csegő (TTK) geomatematikus mesterképzéses hallgató, egy félévre a sheffieldi egyetemre megy vendéghallgatónak.

"Az egyetem első félévei alatt bizonytalanul mondtam, hogy úgy érzem megérte ide jönni. Mostanában viszont bizton állíthatom, hogy nagyon örülök választásomnak, hivatásomnak...Megtapasztalhattam, hogy a matematika nem csak szép, de rendkívül hasznos is."

Beszámoló

Mező Médea Emese

Mező Médea Emese (ÁJK) osztatlan jogász szakos hallgató  Belgiumba, a Katolikus Egyetemre utazik egy félévre.

"Idén részt vettem az ELTE csapatának tagjaként a Price Media Law Moot Court Competition-ön, amely a világ legnagyobb szólásszabadsággal foglalkozó perbeszéd versenye. Hihetetlenül nagy megtiszteltetés volt a Kart és az Egyetemet külföldön, az Oxfordban megrendezett világdöntőn képviselni." 

Beszámoló

Domány Nikolett

Domány Nikolett (BTK) magyar-történelem osztatlan tanári képzéses hallgató a lengyelországi Adam Mickiewicz Egyetem fog eltölteni egy félévet, 2019 őszén.  

"Nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy ide járhattam, hiszen a minőségi oktatáson kívül egy nagyon befogadó, segítőkész közösséggel találkoztam, és egy számomra meghatározó értékrenddel is gazdagodtam, így a jövőben szeretnék az Alumni segítségével kapcsolatban maradni az egyetemmel és az öregdiákokkal."

Beszámoló


Gáva Szabina

Gáva Szabina (BTK) magyar-történelem osztatlan tanári szakosként a Carlos III de Madrid Egyetemre utazik ki Spanyolországba egy félévre.

"Azoknál az embereknél hallgathatok órát (az ELTE-n), akik a téma elismert, legnagyobb kutatói és szakértői. Ez még most is, öt év után is tiszteletet és csodálatot ébreszt bennem...Ha egyetemre gondolok, nekem mindig az ELTE lesz az első."

Beszámoló


2017/2018-as tanév

Az ELTE Alumni Alapítvány a tanév első félévében, 2017 őszén pótpályázatot írt ki 3 fő részére, majd új pályázatot 2018 tavaszán 2 fő részére - rendre a 2017/18-as tanév első, illetve a 2018/19-es tanév második félévére - a tehetséges, rászoruló hallgatók Erasmus+ ösztöndíjának kiegészítésére. A pályázat tartalmát tekintve a 2016/2017-es első ELTE Alumni Öszöndíj pályázathoz hasonlóan került kiírásra, fejenként 50.000 Ft összeggel. A nyertesek pár gondolata alant olvasható, bővebben pedig az ezekről szóló cikkben és összefoglalóban. A tanév során öt hallgató részesülhetett támogatásban az ELTE Diplomások összefogásával.



Csonka Dorina

Csonka Dorina (BTK) spanyol-angol negyedéves tanárszakos hallgató Valenciába utazik egy félévre.

"Az ELTE-n kiváló, képzett pedagógusoktól tanulhatunk, akiket példaképemnek tekintek és rengeteg tanácsot kapok az órákon kívül is. Rengeteg konferencia várja a hallgatókat, ahová külföldi előadókat is hívnak, ezáltal kinyílik előttünk a világ és sok-sok új nemzetközi kapcsolatra tehetünk szert."



Juriga Fanni

Juriga Fanni (BTK) történelem-német mesterszakos hallgató Freiburgba utazik egy szemeszterre.

"A diplomám megszerzése után tanárként szeretnék elhelyezkedni egy középfokú intézményben. Tanárként azon szeretnék fáradozni, hogy diákjaim az értelmi összefüggések elsajátításával olyan logikus, kritikai gondolkodásra tegyenek szert, amelyet nem csak a tanteremben, de a mindennapi életben is kamatoztatni tudják, ezáltal megteremtve azt, hogy a későbbiekben a társadalom hasznos tagjai lehessenek."



Nagy Laura

Nagy Laura (BTK) angol-portugál tanár mesterszakos hallgató a Lisszaboni Egyetemen vesz részt egy féléves képzésen.  

"Úgy gondolom, hogy egy nyelvtanárnak mindenképpen tájékozottnak kell lennie annak az országnak a kultúrájával, hagyományaival, politikai helyzetével és legfőképp nyelvével kapcsolatban, amelyről tanít. Ezért is hiszem, hogy az Erasmus+ program egy kiváló lehetőség arra, hogy a célországot minden szemszögből megismerhessék az ösztöndíjas hallgatók."


Sivadó Brigitta

Sivadó Brigitta (TTK) geográfus mesterképzéses hallgató, terület- és településfejlesztés szakirányon, aki egy félévre az ostravai egyetemre megy vendéghallgatónak.

"Hálás vagyok, hogy az ELTE-re járhatok, hiszen mint az ország egyik legrangosabb egyeteme, sok neves, megbecsült, szakmailag vitathatatlanul élen járó oktatók óráit volt szerencsém hallgatni. Remélem, hogy az ELTE jó hírnevét tudom majd öregbíteni Ostravában, ahonnan új ismeretekkel, tapasztalatokkal hazaérkezve tudok kiteljesedni hivatásomban."


Beszámoló


Szabó Lilla

Szabó Lilla (BTK) orosz nyelv és irodalom mesterszakos hallgató, Varsóba utazik egy félévre.

"Az egyetem képzési kínálata biztos alapot nyújtana a későbbi kutatásaimhoz, valamint lehetőséget adna az orosz irodalom és kultúra egy számomra új szemszögből való megismerésére. Benyomásom szerint az ELTE hallgató centrikussága és a nemzetközi kapcsolatok irányába való nyitottsága számos lehetőséget biztosít a program tartalmas eltöltésére, illetve tanulmányaim kiegészítésére. Az egyetem képzési kínálata biztos alapot nyújtana a későbbi kutatásaimhoz, valamint lehetőséget adna az orosz irodalom és kultúra egy számomra új szemszögből való megismerése."



2016/2017-es tanév

Az ELTE Alumni Alapítvány a 2016/2017-es tanév tavaszán megújította a tehetséges, rászoruló hallgatók számára kiírt pályázatát. Az ELTE Diplomások adományainak hála 5 fő számára gyűlt össze fejenként 50.000 Ft összegű pályázati alap. Az ELTE Alumni Ösztöndíj pályázati kiírás és a pályázat eredményét taglaló cikk is megtalálható híradásunkban, alant pedig a nyertesektől olvasható pár gondolat. A tanév során két hallgató részesülhetett támogatásban. A megmaradt összeg a 2017/18-as tanév őszi kiírásának alapját képezi.




Tóthpál Sarolta

Tóthpál Sarolta (BTK) olasz-orosz mesterszakos hallgató a 2017-es év során Rómába utazott az Erasmus+ pályázat keretében Rómába utazott, ahol a Sapienza Università di Roma-n egy félévet töltött.

"Nagyon sokat köszönhetek az ELTE-nek, legfőképpen a témavezetőmnek, aki folyamatosan támogat és tanácsokat ad kutatásommal kapcsolatban. Az ELTE számomra a második otthont jelenti, ahol a tanáraim lehetőséget adnak arra, hogy minél jobban kibontakoztathassam magam a tudomány területén. A jövőben tanulmányaimat az Orosz Irodalomtudományi Doktori Iskolában szeretném folytatni az ELTE-n...Az Erasmus tanulmányaimtól azt várom, hogy mind az olasz nyelvoktatás, mind az irodalom, nyelvészet, olasz-orosz irodalmi kapcsolatok terén úk szempontokat sajátítsak el, amelyeket a későbbiekben hasznosítani tudok." /Tóthpál Sarolta/



Katona Nóra Panna 

Katona Nóra Panna (TáTK) szociológia és survey statisztika mesterszakos hallgató a prágai Károly Egyetemen vett részt egy féléves képzésen.

"Már gimnazista koromban nyilvánvalóvá vált, hogy az ELTE lesz az a hely, ahol a tudományos érdeklődésemet és saját fejlődésemet a lehető legjobban fogom tudni kiteljesíteni. Az ELTE TáTK Statisztika Tanszékén demonstrátorként alapszakosokat tanítottam. A mesterképzés elvégzése után fontolgatom a doktori iskolába való jelentkezésemet így a tudományos pályán való továbbhaladásomat... Azt gondolom, hogy az ELTE Angelusz Róbert Szakkollégiumban eltöltött immáron 4 év alatt min az önként vállalt bizottsági munkák, mind a kutatásokban, kurzusokon való aktív részvételem megalapozottá teszi, hogy bármilyen civil alapítványnál megálljam a helyem." /Katona Panna Nóra/





2015

Az ELTE Alumni Alapítvány a 2014/2015-ös tanévben négy tehetséges, kiemelkedő tanulmányi eredménnyel rendelkező, szociálisan rászoruló hallgató tanulmányainak támogatására szervezett adománygyűjtést. A 2015.-ös év pályázati kiírását és a pályázatot elnyertekkel készült interjúkat megtalálhatják híradásunkban: Bemutatkoznak az Alumni Alapítvány ösztöndíjasai.


Dudlák Tamás

Dudlák Tamás másodéves nemzetközi tanulmányok mesterképzésen. Tamás az Eötvös Collegium lakójaként tevékeny tagja a közösségnek, az idei collegiumi Választmányban is szerepet vállalt a Sport és Környezetvédelmi Bizottság elnökeként. Az elmúlt két évben köztársasági ösztöndíjas volt, perzsául, arabul és törökül is beszél.

A képre kattintva megtekinthetik a Dudlák Tamással készült interjút.


Moór István

Moór István matematika–fizika tanár szakos, korábban szerzetesrendi növendék volt. Azért van szüksége a támogatásra, hogy minél több energiát fordíthasson a képzésére. 


A képre kattintva megtekinthetik a Moór Istvánnal készült interjút. 


Morvay Gergely

Morvay Gergely nyelvészként dolgozik a Precognox, nyelvi keresésekkel foglalkozó nyelvtechnológiai vállalatnál. Kutatási területe az összehasonlító nyelvészet és az informatika kapcsolata, amely Gergely szerint még kiaknázatlan terület és igazán érdekes eredményekkel szolgálhat a jövőben.

A képre kattintva megtekinthetik a Morvay Gregellyel készült interjút.


Tóth Edina

Tóth Edina jelenlegi végzettségével hallássérült személyek oktatásában vehet részt. A jövőben hallássérült gyermekekkel kapcsolatos kutatásokat végezne szívesen, amelyben nagy hangsúlyt fektetne a pedagógiai szempontokra.  

A képre kattintva megtekinthetik a Tóth Edinával készült interjút.



2014

A pályázati kiírást és a pályázatot elnyerttel készült interjúkat: Alumni összefogás egy látássérült hallgatóért .


Dr. Nagy Anikó

Nagy Anikó tanulmányait eredetileg az ELTE jogi karán kezdte, ahol kisdoktori fokozatot szerzett 2009-ben. Mivel gyerekkori álma volt, hogy az egészségügyben dolgozhasson, felvételizett a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karra, ahol azonban lejártak az államilag finanszírozott szemeszterei. 


2013

A pályázati kiírást és a pályázatot elnyerttel készült interjú: Egy ponttal maradt le az államilag finanszírozott képzésről.

Kelemen Zsófia

Kelemen Zsófiát, az ELTE TáTK survey statisztika mesterszakos hallgatóját találta az ELTE Alumni Alapítvány a legalkalmasabbra a 2013-os évben, aki egy ponttal maradt le az államilag finanszírozott képzésről.


Köszönettel fogadunk minden támogatást, így bármilyen összegű és gyakoriságú eseti adományokat is. A támogatásokról, támogatási módokról és lehetőségekről további részleteket itt olvashat. Az újabb pályázatok kiírása érdekében kérjük segítse az ELTE Alumni Központ munkáját, támogassa az ELTE Alumni Alapítványt! Köszönettel fogadunk minden támogatást, így a személyi jövedelem adó (SZJA) 1% felajánlásokat, illetve bármilyen összegű és gyakoriságú eseti adományokat is. Az ELTE Alumni Alapítvány munkáját online, banki átutalással is segítheti. 

Köszönjük, hogy támogatásával segíti törekvéseinket!

Az ELTE Alumni kisfilmjén az Egyetem jelenlegi és volt vezetői beszélnek a szervezetről.