Egyetem megnyitja kapuit: Trefort-kert

10 résztvevős
A regisztráció határideje lejárt.

TAVASZRA HALASZTVA!

Az Egyetem megnyitja kapuit rendezvénysorozat keretében az érdeklődők az Egyetem nagy múltra visszanéző épületeinek, helyszíneinek történetét és rejtett kincseit ismerhetik meg.

A következő séta helyszíne a Trefort-kert lesz. A területen 1809-től az ELTE Füvészkert rendezkedett be, míg 1847-ben mai helyére, az Illés utcába költöztették. A jelenleg itt látható épületek a 19. század végén fokozatosan készültek: elsőként a Magyar Királyi Tudományegyetem Orvosi Karának épületeit helyezték itt el, majd a Magyar Királyi József Műegyetemet. Ma az ELTE Bölcsészettudományi Karának Campusa található a területen.

A Trefort-kert bejárása során megismerhetjük az itt található épületek, emlékművek  történetét, de a területhez kapcsolódó forradalmi tevékenységeket és különleges emberi sorsokat is.

A vezetést tartja: Kósa-Grimm András és Schlay Georgina.

A séta ingyenes, azonban a limitált létszám miatt regisztrációköteles (ld. alant)!

Sorozatismertető

Egyetem Megnyitja Kapuit