A kompozíció a hagyományos kínai festészetben

A regisztráció határideje lejárt.
Folytatódik az "Ezerarcú Kína" sorozat az ELTE Konfuciusz Intézetben: a több ezer éves hagyományokra visszatekintő kínai képfestés kompozíciós titkaiba Horváth Janisz grafikus vezet be.

A kínai tradicionális festészet kompozíciós elvei merőben eltérőek az európai hagyományéitól. Szembetűnő az eltérés a tér és a térelemek közti arányban, illetve a képkeret funkciójában, valamint a geometrikus formák mint kompozíciós struktúrák hiányában. Ezt az alapvető szemléletbeli különbséget világítja meg Horváth Janiszgrafikusművész, kalligráfus, számos keleti és a nyugati példával illusztrált előadásában.

Az előadás előtt rövid kiállításmegnyitón mutatják be az Intézet szilvavirág- és tájképfestészet tanfolyamán készült alkotásokat.

A részvétel ingyenes, minden érdeklődőt nagy szeretettel várnak.

Borítókép: Zhang Daqian (1899–1983) színes lótuszképe

Hobbi

ELTE Konfuciusz Intézet

4, Múzeum körút 1088 BUDAPEST

Javasolt események

csü.

ápr.

Egyetem megnyitja kapuit - Trefort-kert

ELTE Trefort-kert

ked.

ápr.

Meet ELTE in Nanjing, China 罗兰大学到南京!在04月23号我们会见面!!

Jinling Hotel

Nanjing