Tájképfestészet előadás és kiállításmegnyitó

The registration deadline has expired.
Sorry, this content is not available in English
Az ezerarcú Kína sorozat keretében szeptember 5.-én a tájképfestészet szépségeiről tartanak előadást  és egyben kiállításmegnyitót is az ELTE Konfuciusz Intézetében. 

A shanshui (山水) a hagyományos kínai tájkép elnevezése, mely a hegy és víz írásjegyekből tevődik össze. Valóban, a tradicionális tájképek elengedhetetlen eleme a hegy, mely a nyugalmat, a változatlanságot, az örökkévalóságot és az időtlenséget jeleníti meg, valamint a víz, amely a mozgást, a változást, és a pillanat múlandóságát szimbolizálja. E két elem együttesének köszönhető a tájábrázolásokat egyszerre jellemző dinamizmus és a nyugalom, a vertikális és horizontális elemek játéka, melyek a képekben harmonikus egésszé olvadnak össze. A természet tanulmányozása és a tájkép elkészítése közelebb vitte az alkotókat önmaguk megismeréshez és belső világuk feltárásához. Ahogy Guo Si (1023-1085) filozófus-esztéta fogalmaz:

„Ha valaki azt tervezi, hogy festeni kezd, annak előbb harmóniát kell teremtenie ég és föld között.” 
(Tőkei Ferenc fordítása)


Ezerarcú Kína sorozatunk következő előadásában erről a hagyományos festészeti műfajról hallhatnak az érdeklődők Horváth Janisz, grafikusművész, kalligráfus előadásban.

Az előadás előtt egy rövid kiállításmegnyitóra invitáljuk kedves vendégeinket, ahol megtekinthetik az Intézet lótusz- és orchideafestő tanfolyamán résztvevők alkotásait.

A részvétel ingyenes. Minden kedves érdeklődőt nagy szeretettel várunk rendezvényünkön!

ELTE Alumni
Facebook

 

Like
123 views Visits
Share it on
Hobby

ELTE Konfuciusz Intézet, Kodály terem

4, Múzeum körút 1088 BUDAPEST

Please log in to see or add a comment

Suggested events

Tue.

28

May

Meet ELTE in Stockholm, Sweden

TBA