Meghalt a Széchenyi-díjas paleontológus Géczy Barnabás

2022.08.01

Pénteken életének 97. évében elhunyt Géczy Barnabás (TTK '47) Széchenyi-díjas paleontológus, egyetemi tanár, professor emeritus, az MTA rendes tagja.

Géczy Barnabás a Békés megyei Dobozon született 1925. augusztus 21-én. Középiskolai tanulmányait követően beiratkozott a Pázmány Péter Tudományegyetem (ELTE jogelődje) földrajz–történelem szakára, ahol középiskolai tanárként végzett 1947-ben.

Ezután az egyetem őslénytani tanszékén oktatott, később adjunktus és egyetemi docens is volt, 1967-ben vette át egyetemi tanári kinevezését. A Paleontológiai Tanszéket is vezette 1995-ig, amikor nyugdíjba ment.

Egy évvel később professor emeritus címet kapott. A 80-as években a párizsi Curie Egyetem vendégprofesszora volt, 1993-ban az MTA levelező, 1998-ban pedig rendes tagjává választották.

Nyugodjék békében!

Forrás: index.hu