Hamarosan megnyílik az Eötvös-kiállítás

2019.11.22

Az Eötvös-emlékév alkalmából 2019. november 22-én nyíló kiállításunk előkészületei, és a munkálatok utolsó simításai zajlanak az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár kiállítótermében. Muzeológusunk, Schlay Georgina ma sajtótájékoztatót tartott. A muzeológus az interjúk során kiemelte, az interaktív kiállítás célja lerombolni azt az előítéletet, hogy a fizika unalmas.

A kiállítás látogatói a hagyományosan bemutatott dokumentumok mellett interaktív eszközök segítségével ismerkedhetnek meg Eötvös Loránd életének állomásaival, tudományos és tanári tevékenységével, az általa használt műszerekkel, kivételes sztereófotóival.

A tárlat 2019. november 23-án szombaton nyílik meg a nagyközönség számára, és az első napon ingyenesen látogatható.

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!

Regisztrálni itt lehet!

Forrás: Egyetemi Könyvtár honlapja

Hírek

ELTE just became a participant of an important H2020 cooperation!

AI

Alumni International

17 szeptember

Photos from the Orientation Day at the Faculty of Law