Elismerések a Magyar Tudomány Ünnepén

2022.11.16

A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából több alumnusunk is MTA kitüntetésben részesült 2022. november 3-án. Az alábbi cikkel nekik szeretnénk gratulálni!

Eötvös József-koszorú kitüntést kapott:

• Dódony István (TTK) az MTA doktora, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Földrajz- és Földtudományi Intézet Földtudományi Központ Ásványtani Tanszékének nyugalmazott egyetemi tanára. Kutatási területe: az ásványtan, kristálytan, kristálykémia.

• Inzelt György (TTK '70) a kémiai tudomány doktora, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Kémiai Intézet professor emeritusát, az Elektrokémiai és Elektroanalitikai Laboratórium vezetője. Kutási területe: elektrokémia.

• Kiss Ádám (TTK '65), a fizikai tudomány doktora, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Fizikai Intézet Atomfizikai Tanszékének professor emeritusa. Kutatási területe: magfizika és környezetfizika.

• Medgyes Péter (BTK), a neveléstudomány doktora, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézet professor emeritusa. Kutatási területe: nyelvpedagógia.

• Simonovits András (TTK '70), a közgazdaság-tudomány doktora, a Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Közgazdaságtudományi Intézet kutató professor emeritusa. Kutatási területe: matematikai közgazdaságtan és nyugdíjgazdaság.

Pungor Ernő-díjat vehetett át:

• Móricz Ágnes (TTK '08), az Agrártudományi Kutatóközpont Növényvédelmi Intézetének főmunkatársa. Kutatási területe: elválasztási módszerek kutatása és fejlesztése.

Jermy Tibor-díjban részesült:

• Flórián Norbert (TTK '09), az Agrártudományi Kutatóközpont Talajtani és Agrokémiai Intézet tudományos munkatársa. Kutatási területe: zoológia, talajlakó ugróvillások.

Kovrig Ilona-díjat kapott:

• Samu Levente (BTK '20), posztdoktor régész kutató. Kutatási területe: kora középkori közép-európai régészet.

Amennyiben kíváncsi a Magyar Tudomány Ünnepének ELTE-s előadásaira, nézzen szét a színes programok között!

Forrás: mta.hu

A National Academy of Sciences tagjává választották Barabási Albert-Lászlót