Bartus Dávid az ELTE BTK új dékánja

2020.12.09

A Bölcsészettudományi Kar Tanácsa december 3-i ülésén elsöprő többséggel támogatta az elmúlt három évben dékánhelyettesi posztot betöltő régész megválasztását.

Dékáni programjában Bartus Dávid (BTK 2007) kiemelte, hogy az elmúlt három év irányvonalát szeretné folytatni. Programjának megvalósítására erős felhatalmazást kapott a Bölcsészettudományi Kar 57 fős Kari Tanácsától: a december 3-i ülésen jelenlévő 56 Kari Tanács tag 95%-a támogatta dékáni kinevezését. Megválasztásával 2020. február 1-jén minden idők legfiatalabb ELTE-s dékánja kezdheti meg munkáját.

Bartus Dávid 1998 óta részese az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar életének. Eleinte hallgatóként, demonstrátorként, majd doktori ösztöndíjasként vett részt a Régészettudományi Intézet munkájában, később tanársegédként, adjunktusként, illetve docensként végzi itt oktatói és kutatói tevékenységét. 2018-tól a Magyar Régész Szövetség alelnöke, az Ókori Régészeti Tanszék vezetője, valamint a Bölcsészettudományi Kar tudományos és kutatásszervezési dékánhelyettese. Valamint jelenleg a BTK Alumni Tagozatának képviselője.

Forrás: elte.hu

Commentaires0

Zsolnai Anikó egyetemi tanár lesz a PPK új dékánja

14 január

Továbbtanulna? Naptár az ELTE kari nyílt napjaihoz

08 január

ELTE is first in Hungary in the QS World University Rankings EECA 2021!

AI

Alumni International