Article suivant
Article précédent

Spanyolországgal folytatódik a Nemzetek estjei!

2023.04.28

Az ELTE Alumni Központ színes, kulturális programokkal, történelmi, művészeti és utazási beszámolókkal várja az alumnusokat a Nemzetek estjei elnevezésű sorozat keretében. Most Spanyolország következik! A sorozattal szeretnénk ráirányítani a figyelmet Egyetemünk azon erősségére, mely szerint a világon a másodikként itt több mint 70 nyelvet és kultúrát lehet tanulni.

Az esteken az ELTE nyelvi tanszékeinek vállalkozó munkatársai, valamint ELTE Diplomás szakértők, utazók mutatnak be egy-egy országot, annak turisztikai, kulturális érdekességeit. Az ismertetés mellett az adott régióra jellemző zenei és egyéb művészeti előadások, illetve kézműves programok is várják az érdeklődőket.

A Nemzetek estjei kulturális sorozat 2017-ben Kínával indult, majd Franciaországgal, az Amerikai Egyesült ÁllamokkalJapánnal és Németországgal folytatódott. Legutóbb Mongólia került sorra.

A következő alkalmon Spanyolország lesz a téma a Spanyol Nyelvi és Irodalmi Tanszék közreműködésével.

Időpont és helyszín: 2023. május 19. 18:00, 1088 Budapest, Múzeum körút 4/F. ELTE BTK F épület alagsor Sauvageot-terem

Érdekel

A sorozat védnökei: prof. Dr. Borhy László akadémikus, rektor; dr. Scheuer Gyula kancellár; prof. Dr. Hamar Imre nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettes; dr. Kiss Róbert Richard, Prima Primissima-díjas újságíró, tiszteletbeli védnök.

103 megtekintéss Visites

Commentaires0

Vous n'avez pas les droits pour lire ou ajouter un commentaire.

Articles suggérés

Alapításának 389. évfordulóját ünnepelte az Egyetem