Elhunyt Holló-Szabó Ferenc

2022.12.08

Fájdalommal tudatjuk, hogy Holló-Szabó Ferenc alumnusunk, az ELTE TTK Matematikai Intézet Matematikatanítási és Módszertani Központ munkatársa, az Egyetem megnyitja kapuit Magyar Matematikai Múzeum (MaMa) szakvezetője, és a Múzeum megalkotója, 2022. december 4-én 57 éves korában elhunyt.

Holló-Szabó Ferenc Kiskunfélegyházán született kilencgyermekes családban, középiskolába Szegeden járt, ahol gépésztechnikusnak tanult. ELTE-s tanári diplomája megszerzése után több magyarországi középiskolában tanított matematikát, emellett adjunktusa, munkatársa volt az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kara Matematikai Intézetének, alapítója és huszonöt éve vezetője a Magyar Matematikai Múzeumnak. A matematika és a fizika népszerűsítéséért kifejtett munkásságát számos díjjal jutalmazták.

Idén októberben az Egyetem megnyitja kapuit sorozat keretein belül a MaMa-ba látogathattunk el, ahol vidám, barátságos stílusával nyűgözött le minden érdeklődőt, miközben a matematikáról beszélt. Emléke örökre velünk marad, nyugodjék békében!

Elhunyt Szivák Judit

Elhunyt Bacsó Béla