Értékvállalástól a megvalósításig és azon túl - Bárczi Gyógytea beszámoló

2023.11.08

A Bárczi Gyógytea 10. évad első előadásának előadója Dr. Fazekas-Vinkovits Ágnes Sarolta az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar Fogyatékosság és Társadalmi Részvétel Intézet adjunktusa volt. A szakmai alumni rendezvényt az ELTE Alumni támogatta.

A beszélgetést Perlusz Andrea, tudományos és stratégiai ügyekért felelős dékánhelyettes nyitotta meg, majd Balogh-Kátai Judit, az ELTE Alumni Központ munkatársa köszöntötte a megjelenteket és röviden bemutatta az ELTE Alumni Szervezet törekvéseit, programjait, valamint nemes célját, az anyagilag rászoruló, tehetséges hallgatók támogatását.

Ezt követően Dr. Fazekas-Vinkovits Ágnes Sarolta ismertette a 2019-ben létrejött CHARM-EU Európai Egyetemi Szövetség (CHallenge-driven, Accessible, Research-based, Mobile European University), Erasmus+ társfinanszírozású kezdeményezés társadalmi befogadás (inkluzió) és diverzitással (az emberi létezés sokszínűségével) kapcsolatos munkáját. A szervezet szervezeti működésében és alapvető értékei között szerepel a társadalmi befogadás.

A társadalmi befogadás területével foglalkozó munkacsoport együttműködésben a teljes CHARM-EU közösséggel azon dolgozik, hogy a társadalmi befogadás szempontjai mind a szervezeti működésében és a CHARM-EU „A fenntarthatóság globális kihívásai” című mesterképzésben is szervesen megvalósuljanak.

A munkacsoport konkrét eredményeit az előadás alábbi diasora sorolja fel:

ELTE BGGyK Gyógytea - Értékvállalástól a megvalósításig és azon túl

Érdeklik a hasonló hírek, programok? A Bárczi Alumni Tagozathoz ezen a linken tud csatlakozni.

Forrás: barczi.elte.hu

A KÉZFUNKCIÓ VÁLTOZÁSA ÉS JELLEMZŐI STROKE UTÁN - BESZÁMOLÓ