Folytatódik a Nemzetek estjei kulturális sorozat!

Ajtósi Dürer sori Kollégium Alumni Csoport

2022.11.17

Az ELTE Alumni Központ színes, kulturális programokkal, esetenként történelmi, művészeti és utazási beszámolókkal várja a Nemzetek estjei elnevezésű sorozat keretében. A sorozattal szeretnénk ráirányítani a figyelmet Egyetemünk azon erősségére, mely szerint a világon a másodikként itt 70 nyelvet lehet tanulni. Most Mongólián a sor!

Az esteken az ELTE nyelvi tanszékeinek vállalkozó munkatársai, valamint ELTE Diplomás szakértők, utazók mutatnak be egy-egy országot, annak turisztikai, kulturális érdekességeit. Az ismertetés mellett az adott régióra jellemző zenei és egyéb művészeti előadások, illetve kézműves programok is várják az érdeklődőket.

Nemzetek estjei kulturális sorozat 2017-ben Kínával indult, majd Franciaországgal, az Amerikai Egyesült ÁllamokkalJapánnal és Németországgal folytatódott.

A járványhelyzet okozta kényszerpihenő után Mongólia kerül sorra a Mongol és Belső-ázsiai Tanszék közreműködésével.

Időpont és helyszín: 2022. november 25. 18:00, 1088 Budapest, Múzeum körút 4/B. ELTE BTK B épület 117-es terem

Részletes program és regisztráció

A sorozat védnökei: prof. Dr. Borhy László akadémikus, rektor; dr. Scheuer Gyula kancellár; prof. Dr. Hamar Imre nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettes; dr. Kiss Róbert Richard, Prima Primissima-díjas újságíró, tiszteletbeli védnök.

Alumnusaink a 27. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon

29 szeptember

Zöld megoldásokkal folytatódik az ELTE Sikerek Veled!

19 szeptember

Alumnusaink a 2022-es Libri irodalmi díj döntősei között