Első generációsok az ELTE-n - Interjú Kovács Gyöngyvérrel

2023.11.15

Az Első generációs interjúkban olyan ELTE-s diplomások válaszolnak az ELTE Alumni Központ kérdéseire, akik családjukban úttörő módon elsőként választották egyetemül az Eötvös Loránd Tudományegyetemet. Az írásbeli interjúra ezen a kérdőíven keresztül lehet jelentkezni. Ne habozzon Ön sem! A kérdésekre ez alkalommal Kovács Gyöngyvér (BTK '23) válaszolt.

Miért döntött az ELTE mellett? Emlékei szerint honnan/kitől jött és mi volt az indíttatása? Mi az első emléke az Egyetemről?

Először az ének-zene tanári volt a célom, majd miután megismertem az ELTE Zenekultúra szakját, és rájöttem, hogy mennyire vonz a szervezés, már mindenképp ide akartam bekerülni.

Ön melyik karon (karokon)/szakon (szakokon) szerzett oklevelet?

Bölcsészettudományi Kar, Zenekultúra szak.

Kikre gondol büszkén az ELTE-n (vagy jogelődjein) végzett híres hallgatók közül?

Zenészként Kodály Zoltán jut eszembe ehhez a kérdéshez.

Milyennek ítélte meg az egyetemi életet?

Nagyon jónak éltem meg az itt töltött 3 évem. Imádtam minden órát, amin részt vettem és a tanáraimat is nagyon szerettem. Annyira tetszett, hogy mesterszakra vissza is fogok menni még 2024-ben.

Miért szeretett az egyetemre járni?

Érdekes óráink voltak, ahol mindig sokat tanultunk, nem csak elméleti, hanem gyakorlati szempontból a jövendőbeli szakmánkhoz.

Szeretné-e, ha gyereke szintén az ELTE-re járna?

Nem kényszeríteném, hogy csak az ELTE-t választhatja, de örülnék neki ha Ő is itt végezne.

Mit gondol a mai egyetemi oktatásról?

Színvonalasnak és olyannak gondolom, ami tényleg megfelelő és hasznos tudást ad.

Mit tanácsol a mai egyetemistáknak?

Ne várjatok az utolsó pillanatig az óra felvétellel, mert lehet, hogy nem kerültök be a kívánt órára.

Írja meg egy emlékezetes történetét hallgató korából!

Gyakorlatom egy részét a Rózsavölgyi Szalonban töltöttem, ahol együtt dolgozhattam olyan színészekkel, mint Jordán Tamás, Alföldi Róbert, Gálvölgyi János, Ulman Mónika, Györgyi Anna és még sorolhatnám.

Tervez-e további tanulmányokat az ELTE-n?

Igen. Szeretnék jövőre Színháztudomány mesterre visszamenni.

Mennyiben tudta/tudja hasznosítani tanulmányait jelenlegi munkahelyén?

Teljes mértékben. Szervezést tanultam, menedzsmentet és színházat. Jelenleg a Pesti Magyar Színházban dolgozok és mellette egy zongorista menedzsere vagyok.

Mivel foglalkozott volna, ha nem a jelen szakmáját választja?

Őszintén nem tudom. Gimi óta ezt akartam csinálni, amit most csinálok.

ELTE-s diplomája megszerzése után hogyan indult neki az életnek, álláskeresésnek? Ki/mi segítette karrierjét?

Igazából csak elkezdtem minden olyan lehetőségre beadni a jelentkezésem, ami a kvalitásaimnak megfelelt.

Milyen érvekkel javasolná fiatal ismerősének, hogy az ELTE-t válassza?

Nagyon jó tanárok. Színvonalas órák és minden tudás, ami csak a választott szakmához szükséges.

Kapott-e az egyetemi évek alatt életre szóló útravalót? Mi volt az?

Talán azt tudnám idesorolni, hogy ne add fel csak azért, mert egyszer nem sikerült. Próbálkozz és menni fog. Csak egy kis kitartás és szorgalom.

Első generációsok az ELTE-n - Interjú Faludi Zsolttal

19 december