Interjú Tárik Meszárral, Az én ELTE-s történetem pályázat dobogósával

2020.03.16

2019 októberében hirdette meg az ELTE Alumni Központ az ELTE Alumni Alapítvány közreműködésével és az ELTE Online-nal közösen Az én ELTE-s történetem elnevezésű prózaíró pályázatot.

A jelenlegi és leendő ELTE Diplomások Alma Materükhöz köthető írásait szakértő zsűri bírálta el. A dobogósokat az ELTE Alumni Alapítvány egy-egy Kindle ebook olvasóval honorálta. Tárik Meszárral, a prózaíró verseny egyik dobogósával készítettünk interjút.

Miért döntött az ELTE mellett mikor egyetemet választott?

Mivel szüleim is az ELTE-n végeztek, így nem volt kérdés, hogy hova adom be a jelentkezésemet.

Mi a legmeghatározóbb élménye az egyetemről?

Több ilyen is van, ezért nagyon nehéz választanom. Talán amikor BA-s éveim alatt megnyertem az ELTE-s tenisz bajnokságot, majd többedmagammal a Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Tenisz Bajnokságon az egyetemet képviseltem.

Milyen gyakran találkozik volt egyetemi társaival?

Némelyikükkel minden nap. A bátyámmal ugyanarra a szakra jártunk és a szomszéd utcában lakik.

Volt már kifejezetten ELTE diplomások részére szervezett rendezvényen?

Még nem, de a következőn részt veszek.

Ki a kedvenc írója?

Kedvenc íróim: Mihail Bulgakov, Charles Dickens, Umberto Eco, Taha Hussein, Tayeb Saleh.

Mit csinál szabadidejében?

Az utóbbi időben futóversenyekre járok, azonkívül hetente többször teniszezek. A sportoláson kívül szeretek olvasni, utazni, kirándulni, meditálni. Emellett közösségi tevékenységeken veszek részt és a közeljövőben egy önkéntes programban is kipróbálom magamat.

Korábban is születtek írásai, vagy Az én ELTE-s történetem című pályázat adta meg a kezdőlöketet?

Ez volt az első novellám, idáig főként iskolai beadandókkal brillíroztam.

Mi volt az első könyv, amit feltett az ELTE Alumni Alapítvány által biztosított Kindle e-book nyereményére?

Csáth Géza: Naplófeljegyzések 1897-1904.

Az én ELTE-s történetem díjátadó

1 kedvel

Interjúk

Felfedte magát az Időutazó – Egykori ELTE-s hallgató a titokzatos youtuber-tanár

18 január

Interjú Bartus Dáviddal, az ELTE BTK új dékánjával

05 január

Interjúk

Interjú Szvétek László operaénekessel.

02 november