Article suivant
Article précédent

Ismerd meg az Év földtani értékeit… és kerülj közelebb a geológiához!

TTK Alumni Tagozat

2022.06.09

Ismerd meg az Év földtani értékeit… és kerülj közelebb a geológiához! címmel az ELTE Természetrajzi Múzeuma és a Magyarhoni Földtani Társulat közös előadóülést szervez minden érdeklődőnek, melyre diákokat és tanárokat külön nagy szeretettel hívnak és várnak!

ELŐADÁSOK

Az Év ásványáról – magnetit

Dr. Papp Gábor (Magyar Természettudományi Múzeum, Ásvány- és Kőzettár, főmuzeológus, tárvezető): A magnetit – egy igencsak vonzó ásvány portréja

Az Év ásványkincséről – bauxit

Dr. Mindszenty Andrea (professor emeritus, ny. egyetemi tanár, ELTE Általános és Alkalmazott Földtani Tanszék): Mit üzen számunkra a bauxit?

Az Év ősmaradványáról – óriásszarvas

Vetített előadás - Dr. Virág Attila (egyetemi adjunktus, Debreceni Egyetem, Ásvány- és Földtani Tanszék): Tanuljunk a szarvashibákból

Az előadások után az ELTE Természetrajzi Múzeum három kiállítását (Piramis: Biológiai és Paleontológiai Kiállítás, Ásvány- és Kőzettár, Matekbarlang: Matematikai Gyűjtemény) különleges ünnepi nyitvatartás keretében tekinthetik meg a látogatók 19 óráig.

Ezen a napon a Piramisban Pálfia Zsolt kalauzolja az érdeklődőket „Anatómia a Múzeumban; a szikétől az elektronmikroszkópig”.

A Matekbarlang különleges interaktív bemutatón keresztül mutatja meg a matematika csodáit.

Az Ásvány- és Kőzettárban pedig a bauxité lesz a főszerep.

A belépés ingyenes!

A Múzeum jelenlegi kiállításai 20 éve nyíltak meg a nagyközönség előtt, amit különleges eseménysorozattal ünnepelnek.

Cím: 1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C

Időpont: 2022. június 11. 13:00 - 19:00

369 megtekintéss Visites

Commentaires0

Vous n'avez pas les droits pour lire ou ajouter un commentaire.

Articles suggérés

Emléktábla avatás Loksa Imre tiszteletére