Nézőpontok a szociális médiában

2022.04.14

Katona László, a BTK adjunktusa tart angol nyelvű képzést az ELTE Alumni Academy „Life Long Learning” sorozatában.

A Life Long Learning az ELTE Nemzetközi Alumni Tagozatának sorozata, amelynek keretében az ELTE oktatói és munkatársai angol nyelvű online képzéseket tartanak az Egyetem nemzetközi alumni közösségének.

A harmadik képzést április 25-én Katona László, a BTK Angol Alkalmazott Nyelvészeti Tanszékének adjunktusa tartja a szociális média nézőpontjairól.

Az előadás rávilágít arra, hogy a szöveges, valamint a vizuális és audiovizuális közléseknek különböző nézőpontokból többféle jelentése lehet. Az előadás során a legfontosabb fogalmak a dezinformáció és az álhírek elleni küzdelem, valamint ugyanazon üzenet különböző perspektíváinak és konnotációinak megértése.

Katona László angol nyelv és irodalom, illetve kémia szakos tanár. A budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem Angol-Amerikai Intézetének egyetemi adjunktusa. Fő kutatási területei az alkalmazott nyelvészet (nyelv a médiában és az idegen nyelvi alkalmazott színház) és az audiovizuális fordítás.

URBAN HISTORY & TERRITORIAL PLANNING

TREVOR NOAH'S COMEDIC RESISTANCE TO HATRED IN SOUTH AFRICA AND THE USA

Hírek

HUNGARIAN UNIVERSITIES COULD BECOME IMPORTANT BUSINESS PLAYERS FOR THE SPACE INDUSTRY