Jacob- und Wilhelm-Grimm-Förderpreis díjban részesült Perge Gabriella

Eötvös Collegium Alumni Tagozat

2022.10.25

2011 óta a Német Felsőoktatási Csereszolgálat (DAAD) minden évben odaítéli a Jacob- und Wilhelm-Grimm-Förderpreis díjat olyan fiatal külföldi kutatóknak, akik kiemelkedő kutatómunkát végeznek a germanisztika és a német mint idegen nyelv területén. 2022-ben a Jacob- und Wilhelm-Grimm-Förderpreis rangos kitüntetéssel a Szlovákiát, Csehországot és Magyarországot felölelő régióból Dr. Perge Gabriella, az ELTE BTK Germanisztikai Intézet Német Nyelvoktató és Szakdidaktikai Tanszék oktatójának és kutatójának a német szakdidaktika tudományában végzett kiemelkedő szakmai munkásságát ismerték el.

A díj ünnepélyes átadására 2022. szeptember 27-én került sor. Perge Gabriella német nyelvű monográfiája 2018-ban jelent meg az ELTE Eötvös József Collegiumban működő Cathedra Magistrorum saját sorozatában. Perge Gabriella megalapítása óta aktív tagja és titkára a Cathedra Magistrorum Tanárakadémiának.

ELTE BTK | Hírek

Rezeptive Mehrsprachigkeit

Alumni-találkozó az Eötvös Collegiumban, 2023. április 27.

08 május

Alumni-adattár a 65. évforduló alkalmából