Egyetem megnyitja kapuit - Trefort-kert

DB
GL
45 résztvevős és érdeklődő
A regisztráció határideje lejárt.

Az Egyetem megnyitja kapuit rendezvénysorozat keretében az érdeklődők az Egyetem nagy múltra visszanéző épületeinek, helyszíneinek történetét és rejtett kincseit ismerhetik meg. 2024. április 25-én ismét a Trefort-kertbe látogatunk el.

A Trefort-kert bejárása során megismerhetjük az itt található épületek, emlékművek történetét, de a területhez kapcsolódó forradalmi tevékenységeket és különleges emberi sorsokat is.

A területen 1809-től az ELTE Füvészkert rendezkedett be, míg 1847-ben mai helyére, az Illés utcába költöztették. A jelenleg itt látható épületek a 19. század végén fokozatosan épültek: elsőként a Magyar Királyi Tudományegyetem Orvosi Karának épületeit helyezték itt el, majd a Magyar Királyi József Műegyetemet, 1909-ig. 2001 óta az ELTE Bölcsészettudományi Karának Campusa található a területen, azt megelőzően az ELTE Természettudományi Karának adott otthont.

Szakvezetők: Kósa-Grimm András és Schlay Georgina.

A séta ingyenes, azonban a limitált létszám miatt regisztrációköteles!

Sorozatismertető

Egyetem Megnyitja Kapuit