Magyar Rádió Művészeti Együttesei - októberi koncertek

2023.10.17

Szeretettel várja a volt ELTE-s hallgatókat a Magyar Rádió Művészeti Együttesei októberi koncertjein. Most Alumni Kártyával 15-50% kedvezménnyel válthat jegyet!

A jegyigényeket Megyeri Tünde közönségkapcsolati felelősnek szükséges jelezni a megyeri.tunde@mtva.hu e-mail címen az ELTE Alumni Kártya képét mellékelve. A jegy a hangverseny helyszínén, készpénzzel fizetve vehető át az MRME pultjánál. Kérjük, vigye magával és mutassa fel kártyáját a helyszínen is.

DOHNÁNYI-BÉRLET 2.

2023. október 19. csütörtök 19:30, Zeneakadémia Nagyterem

MŰSOR:

Hacsaturján: d-moll hegedűversenyRahmanyinov: 2. szimfónia, e-moll, op. 27

Vezényel: Kovács JánosKözreműködik a Magyar Rádió Szimfonikus ZenekaraBaráti Kristóf (hegedű)

„Egész életemben három nyúlra vadásztam, de ugyan melyiket kellett volna lelőni?” – utalt egy alkalommal Rahmanyinov egy orosz közmondásra, amikor pályája utolsó időszakában arról gondolkodott, hogy a zongoraművészi és karmesteri teendői nem vettek-e el túl sok időt és energiát a zeneszerzéstől. A 2. szimfónia mindenesetre a műfaj egyik legszebb és legösszetettebb alkotása, merész szintézise mindannak, ami Rahmanyinov számára a 19. századból igazán fontos volt, ezúttal elég csak két nagy elődre utalni, Liszt Ferencre és Csajkovszkijra. Nem kevésbé pompás darab Hacsaturján 1940-ben befejezett d-moll hegedűversenye, mely népi dallamokat közvetlenül ugyan nem tartalmaz, mégis szinte minden részlete magán viseli az örmény népzene hatását. „A zenei ötletek olyan bőségesen áradtak felém, hogy alig tudtam rendet teremteni köztük” – emlékezett vissza a komponálás önfeledt időszakára a zeneszerző.

Jegyár (Alumni Kártya kedvezménnyel): 2.000 Ft

VARIÁCIÓK KAMARAZENÉRE 2.

2023. október 25. szerda 19:00, Bródy Sándor utcai 6-os stúdió

MŰSOR:

Carl Maria von Weber: Grand duo concertanteSzepesi János – klarinét, Mali Emese – zongora

Mihail Ivanovics Glinka: Esz-dúr szeptettCsizmadia András – oboa, Bettermann Jákob – fagott, Mészáros Bence – kürt, Pinkert Edina – hegedű, Szalai-Albert Julianna – hegedű, Sárkányné Rádi Ildikó – cselló, Fervágner Csaba – nagybőgő

Johannes Brahms: Brácsadalok, op. 91Hajdú Diána – alt, Fajd Gergő – brácsa, Mali Emese – zongora

Moritz Moszkowsky: Szvit két hegedűre és zongorára, op. 71Nyári László – hegedű, Balog Miklós – hegedű, Kiss Péter – zongora

Jegyár (Alumni Kártya kedvezménnyel): 1000 Ft

További Alumni Kártya kedvezmények

Felhasznált kép: Magyar Rádió Művészeti Együttesei - Facebook

Kedvezmények

10% kedvezmény a Tudatosan jó termékeinek árából - Alumni Kártyával!

Concerto Budapest - Spring Alumni Discounts

AI

Alumni International

Kedvezmények

Lendülj formába a nyárra BEACh Body bérlettel!