Ilyen volt az idei Alumni Kupa

2022.11.21

Az ELTE Alumni Központ és a BEAC szoros együttműködésével 2022. november 18-án pénteken került megrendezésre a XIII. ELTE Alumni Kupa!

8 focicsapat várta az utolsó télen tartott Alumni Kupát (jövő évtől június elején kerül majd megrendezésre a Kupa) az ELTE BEAC Mérnök utcai sporttelepén. Az összegyetemi Alumni Kupán főként az ÁJK, IK, TáTK, PPK és TTK ELTE Diplomásai képviseltették magukat, zömmel a harmincas negyvenes korosztályból. A csapatok a nevezési díjukkal hozzájárultak az ELTE Alumni Ösztöndíj alaphoz, mely pályázat a tehetséges, rászoruló hallgatók számára kerül kiírásra évente kétszer.

A mérkőzések délután 19:00-től kezdődtek, a 8 focicsapat A és B csoportra osztva játszott csoporton belül mindenkivel, majd a csoportok közti keresztbejátszásokkal és helyosztókkal alakult ki a végső sorrend.

A záró ceremóniára 22:30 körül került sor a helyszínen található Corner 35 Bárban, ahol Sajben Marci, a Kupa főszervezője mondott köszönetet a részvevőknek. A díjakat és a helyezésekért járó kupákat és érmeket Petz Denise Gerda, az Alumni Központ munkatársa adta át, valamint ő is gratulált a játékosoknak. Kihasználva a helyszín adta lehetőségeket, a díjátadó után a focisták vidáman koccintottak eredményeikre és beszélték ki a meccsek történéseit. Köszönjük mindenkinek a részvételt, júniusban találkozunk!

Külön köszönet illeti a verseny előkészítésében, megvalósításában végzett munkájukért BEAC kollégáit: Simon Gábort, Simon Krisztiánt, Sajben Marcellt és Simó Szabolcsot.

Végeredmény:

1. Le rouge Lacoste LSE

2. Univerzum

3. Régi idők focija

4. Igénytelenek

5. Csütörtök

6. Vegyes Meglepetés

7. PPK Old Boys

8. Atombomba

Különdíjasok:

Legjobb kapus: Dudlák Tamás (Le rouge Lacoste LSE)

Legjobb játékos: Posta Attila (Univerzum)