A tavasz 23 pillanata

Savaria Egyetemi Központ Alumni Tagozat

2022.04.22

Áprilisi fotóséta a Savaria Egyetemi Központ körül

Bár a naptári tavasz március elsején, a csillagászati március 20-a körül – a nap–éj egyenlőség időpontjától – veszi kezdetét, az igazi, nagybetűs tavasz akkor köszönt be, amikor az idő enyhülni, a virágos növények pedig virágozni kezdenek.

Hazánkban idén hosszúra nyúlt a tél, de az utóbbi egy–két hétben szinte robbant a természet: a levegőben balzsamos illatok szállnak, a fákat, a bokrokat és a földet beborító virágok pedig szemkápráztatóak. Mindezt simogató napsütésben, a madarak énekét hallgatva lehet megcsodálni, akár egy város kellős közepén is.

Mi ezúttal a tavasz csaknem két tucat pillanatát hoztuk el a Savaria Egyetemi Központ körül és udvarán készült képeink segítségével.

Fotó: Kleinhappel Miklós | 2022.04.21.

• sek
  • eltesek
  • szombathely
  • tavasz