Trópusi séta a Füvészkertben

A regisztráció határideje lejárt.

A tórpusi növényekről szóló, tematikus sétát tart az ELTE Füvészkertje február 13-án 11 órától. A szakvezetést Kiss Noémi kertészmérnök vezeti.

Mi fán terem a kesudió? Honnan érkezik a kávé? Rengeteg olyan élelmet fogyasztunk, amelyről nem tudjuk, honnan jön. A főzés népszerűségének köszönhetően azt talán már sokan tudják, hogy egyes kaktuszok is fogyaszthatóak, viszont nem mindenki látott még termő banánfákat Budapest szívében. A séta során a Füvészkert trópusi haszonnövényeivel ismerkedhetünk meg.

A szakvezetést Kiss Noémi tartja, aki a budapesti Kertészeti Egyetemen végzett, fő területei a trópusi dísznövények, illetve a magyarországi flóra, de mint állítja, nem találkozott még olyan növénnyel, amelyet ne kedvelne.

A szakvezetés ára 3900 Ft/fő, mely tartalmazza a Füvészkerti belépőjegyet is. Jegyek csak online vásárolhatók az alábbi linken. Az online jegyet nem szükséges kinyomtatni, elég a telefonon bemutatni a Füvészkert portáján.

A séta a portától indul és kb 1,5–2 órát tart.

Fotó: Petz Denise

Hobbi

Javasolt események

pén.

Alumni Operaest - Melis 100

ELTE Aula Magna (Egyetem tér 1-3., I. em.)

szo.

Az Egyetem megnyitja kapuit: Füvészkert