Sakura ünnepet tart az ELTE Füvészkert

A regisztráció határideje lejárt.

Ismét megrendezésre kerül a színpompás sakura ünnep az ELTE Füvészkertben 2022. április 2-3-án és április 9-10-én. Az ünnepi programon most Haiku író verseny is indul!

A Sakura ünnep programjai folyamatosan frissülnek a Füvészkert honlapján és Facebook oldalán, éremes nyomonkövetni őket! A kert belépője 20% Alumni kártya kedvezménnyel megváltható.

Haiku-író verseny

A Szakura ünnephez kapcsolódva a Füvészkert haiku-író versenyt hirdet. A haiku néhány szóból álló, sajátos szerkezetű, költői mondat, a költőélményének tizenhét szótagba foglalt eszenciája. A meghitt, bensőséges természetszeretet hangsúlyos a haiku tartalmában. A haiku költői a természetben, az emberi létben az érdekeset, a furcsát, különöset igyekeztek megragadni és azt röviden, kevés szóval, sokat mondó és még többet sejtetőköltészetbe menteni. A haikunak nincs címe.  A verssorok végén nincsen rím, de szerepelhet benne betűrím.  A legfontosabb az őszinte költői hangnem.

A verseny szabályai a következők:

• Nevezni egy, a haiku szabályainak megfelelő, magyar nyelvűverssel lehet.
  • A verseket a Füvészkert portáján kell leadni, vagy a füveszkertbudapest@gmail.come-mail címre elküldeni.
  • A nevezés csak akkor érvényes, ha tartalmazza a pályázó nevét, lakcímét, e-mail címét és a verset.
  • beküldési határidő március 25.
  • A pályázatokat Dr. Vihar Judit, a Magyar – Japán Baráti Társaság elnöke bírálja el. Az elsőhárom díjazott versét közzétesszük a Füvészkert honlapján.

Forrás és részletek: fuveszkert.org

Hobbi

ELTE Füvészkert

Illés u. 25. 1083 BUDAPEST

Javasolt események

pén.

Alumni Operaest - Melis 100

ELTE Aula Magna (Egyetem tér 1-3., I. em.)

szo.

Az Egyetem megnyitja kapuit: Füvészkert