Sakura ünnep az ELTE Füvészkertben

The registration deadline has expired.
Sorry, this content is not available in English

Az ELTE Füvészkertben már sok éve hagyomány az évente megrendezett Sakura ünnep, amely mindig az áprilisi japán cseresznyefa virágzáshoz, Japán tradicionális ünnepéhez, az Ohanamihoz kapcsolódik. Idén ez 2023. április 15-16. és április 22-23-i hétvégére esik, ráadásul a kert Alumni kedvezménnyel is látogatható.

Ilyenkor, amikor a japán cseresznyefák virágot bontanak a Füvészkertben, a látogatók – a japán szokásokhoz
hasonlóan – takaróra telepedve piknikezhetnek a kertben, gyönyörködhetnek a Sakura fák virágzásában. A hétvégi programokon a japán kultúra nagyon sok különleges és érdekes formában mutatkozhatott be. Idén is lesz japán nyelvóra, japán zene, japán harcművészeti –és fegyverbemutató, Go oktatás, koncertek, manga bemutató és e szubkultúra találkozója. A MOME hallgatói japán ihletésű kerámiákat állítanak ki és lesz ikebana előadás és workshop is.

Jegyek itt hamarosan!

Forrás: fuveszkert.org

619 views Visits
Trip

ELTE Füvészkert

Illés u. 25. 1083 BUDAPEST

To read and add comments please sign in!

Suggested events

Fri.

Alumni Opera Evening - Melis 100

ELTE Aula Magna (Egyetem tér 1-3., I. em.)

Sat.

Az Egyetem megnyitja kapuit: Füvészkert