Eötvös 175 emléktúra

A regisztráció határideje lejárt.

A Magyar Turista Egyesület Eötvös 175 megemlékezését Dobogókőn, a Báró Eötvös Loránd Menedékházban 2023. július 29-én 12 órakor tartja.

Érkezés: 12 óráig. Az MTE osztályainak számos tagja csillagtúrák keretében érkezik.

Program:

12:00-tól két előadás hangzik el:

• Kis Domonkos Dániel (Országos Széchényi Könyvtár): Báró Eötvös Loránd, a turista
  • Schőnviszky László, (az MTE tiszteletbeli elnöke, az egykori ELGI nyugalmazott tudományos főmunkatársa, műszaki tanácsos): Báró Eötvös Loránd, a geofizikus

Az előadások után leleplezik báró Eötvös Loránd jégcsákányát, amit a Dolomitok sziklás csúcsainak meghódításakor használt. A jégcsákányt Eötvös Rolanda (Eötvös Loránd lánya) tovább adta Bucsek Henrik neves hegymászónak, aki leányának adta, majd az ő fiának, dr. Juhász István Ábelnek birtokába jutott. Az MTE a dobogókői kiállítás céljából kapta kölcsön.

Részletek és forrás: https://magyarturistaegyesulet.hu/esemeny/eotvos-175/

Kirándulás

Javasolt események

pén.

Alumni Operaest - Melis 100

ELTE Aula Magna (Egyetem tér 1-3., I. em.)

szo.

Az Egyetem megnyitja kapuit: Füvészkert