Tagozati támogatás - Könyvtár, talár, tudomány - jelképek az ELTE múltjából

2022.10.10

Az Egyetemi Könyvtár és Levéltár új minikiállítása egyetemünk történetének legfontosabb dokumentumai, jelképei közül mutat be ízelítőt. 2022. szeptember 17-én, a Kulturális Örökség Napjai keretében nyílt meg, az Egyetemi Könyvtár és Levéltár Alumni Tagozat közreműködésével, és az Alumni Központ támogatásával. A minikiállítás utat nyit az könyvtár rég dédelgetett terve felé, hogy Egyetemünk múltját teljes körűen, állandó múzeumi kiállítás keretében mutathassák be.

A kiállítás Pázmány Péter alapítólevelétől kezdve egészen az egyetem 300. évfordulójára kiadott díszes törvénycikkig mutat be iratokat, képeket és tárgyakat. A teremben elhelyezett tableten lévő virtuális kiállítás segítségével pedig napjainkig végigkísérhető az egyetemi jelképek története. A kiállítás létrejöttét az ELTE Alumni Központ − többek között − a virtuális kiállítást bemutató tablet állványának biztosításával támogatta. A tárlat megnyitóján részt vevőket Dr. Kulcsár Szabó Ernőné Gombos Annamária, az Egyetemi Könyvtár és Levéltár főigazgatója köszöntötte, majd Pataky Csilla, az Alumni Központ vezetője ismertette röviden az egyetemen működő Alumni szervezet jelentőségét és működését. A kiállítást Dr. Szögi László, az Egyetemi Könyvtár és Levéltár egykori főigazgatója nyitotta meg, aki beszédében hangsúlyozta, minden intézménynek szüksége van múltja feltárására és tárgyi emlékeinek megőrzésére, ezért kiemelt jelentőséggel bír, hogy az egyetem alapítólevelei és jelképei a kiállítás keretében megtekinthetők. Az eseményen részt vett dr. Tóth Krisztina levéltárvezető, az Egyetemi Könyvtár és Levéltár Alumni Tagozat képviselője.

Csatlakozzon az újonnan alakult Egyetemi Könyvtár és Levéltár Alumni Tagozathoz!

Az ELTE Alumni Tagozati támogatásról

Egyetem megnyitja kapuit: Trefort-kert 2024