Survey for Erasmus+ scholarship students, faculty and administrative staff

2020.05.27

Sajnáljuk, ezek a tartalmak nem érhetők el Magyar alatt
Eötvös Loránd University takes part in the How Long is Too Long (HLITL) Erasmus+ Strategic Partnership project and in this context, it conducts a wide-ranging survey among its university citizens.

This project aims to develop student and staff Erasmus+ mobility and its goal is to create new, innovative forms of mobility which combine distance learning and traditional opportunities in mobility.

The survey plays an important role in developing Erasmus+ mobility and making this opportunity as widely available as possible to all students, teachers and staff.

For our former Erasmus + scholarship students, faculty and administrative staff, please take a moment to complete the survey:

COVID-19 hírek az Egyetemről

23 november