Kacskovics Imre: Én nem vagyok annyira nyugodt

2020.08.12

Oroszországban már hivatalosan is bejegyezték az első koronavírus elleni vakcinát, amit Putyin egyik lánya is megkapott. Kacskovics Imre, immunológus, egyetemi tanár, az ELTE TTK dékánja nyilatkozott az orosz oltóanyagról.

„Ez egy nemes verseny a kutatók között, hogy ki tudja előbb kidolgozni, felfedezni ezt a védőoltást. Másfelől versenyt futunk az idővel. A koronavírus itt van, ha nem is tombol még Magyarországon - remélem nem is fog - de a világ több pontján súlyos a helyzet. Tehát ilyen szempontból versenyt futunk a témában.”

- fogalmazott Kacskovics Imre, az ELTE Immunológiai tanszék vezetője, a magyar koronavírus gyógyszerkutató konzorcium vezetője.
Elmondta, relatív kis számú klinikai vizsgálatot végeztek az oroszok és csupán néhány tucat emberen vizsgálták a vakcina hatékonyságát. Itt vélhetően egészséges fiatalokat olthattak be, akikben antitest alakult ki, amely képes semlegesíteni a vírust.

Teljes beszélgetés:

Forrás: HírTV

Ez is érdekelheti és ez is  ebben a témában.

URBAN HISTORY & TERRITORIAL PLANNING

TREVOR NOAH'S COMEDIC RESISTANCE TO HATRED IN SOUTH AFRICA AND THE USA

Hírek

HUNGARIAN UNIVERSITIES COULD BECOME IMPORTANT BUSINESS PLAYERS FOR THE SPACE INDUSTRY