ELTE Múltidéző '85 -'91 (+/- pár év)

2019.08.22

Az ELTE Alumni Központ "ELTE Múltidéző – Generációk, emlékek" címmel korosztályos pódiumbeszélgetés sorozatot indított. A pódiumbeszélgetésekben az Egyetem azonos időszakban végzett alumnusai vesznek részt – kari hovatartozástól függetlenül. A sorozat további állomásainak alakulását programsorozataink általános összefoglalójában követheti.

A péntek esti beszélgetések során az azonos korosztályhoz tartozó résztvevők emlékezhetnek vissza egyetemi éveikre a pódiumon ülő neves kortársaik segítségével. Mik voltak a legfontosabb események, találmányok, alkotások akkoriban?  Milyen filmeket, színdarabokat néztünk? Mit olvastunk, milyen zenét hallgattunk? Kik tanítottak akkor, milyen emlékezetes útravalót kaptunk, hogyan emlékszünk vissza az órákra? Hogyan boldogulunk azzal a tudással, amit az Alma Mater tantermeiben, szemináriumi szobáiban és a folyosóin szívtunk magunkba?

A generációs programon örömmel látunk mindenkit, aki szeretné ilyen módon is feleleveníteni az ELTE-n eltöltött éveit, találkozna volt egyetemi társaival.

A sorozat védnökei: Dr. Borhy László rektor, az ELTE Alumni Tanács elnöke; Dr. Scheuer Gyula kancellár; Dr. Kelevéz Ágnes tiszteletbeli védnök, irodalomtörténész, az ELTE Alumni Alapítvány kurátora.

A harmadik pódiumbeszélgetésre 2019. október 4-én 18:00-kor kerül sor, ahol a nyolcvanas évek második felében végzett egyetemistái találkoznak.

Pódium vendégeink ez alkalommal Jakupcsek Gabriella újságíró, műsorvezető ('90), Bárdos András újságíró, televíziós műsorvezető és szerkesztő ('88), Darázs Lénárd jogász ('91), Geszti Péter énekes ('89) és Acsády László neurobiológus ('91)  és az azt vezető Timár Gábor ('91), geofizikus.

Az október 4-i pódiumbeszélgetés esemény leírása és a részvételi regisztráció itt található.

A sorozat évente új korosztállyal folytatódik. Az előző alkalomról készült beszámoló és felvétel itt tekinthető meg.

Friss információk és regisztrációs lehetőség hamarosan, figyelje híradásunkat! Aki regisztrált alumnusunk, hírleveleinkből mindenről időben értesül.

ELTE Alumni

Kilépés – az online térbe

28 május

Spring Poem by our student Ashfaq Muhammad Aaqib