Első generációsok az ELTE-n - Interjú Belicza-Kiss Fannival

2020.05.21

Az Első generációs interjúkban olyan ELTE-s diplomások válaszolnak az ELTE Alumni Központ kérdéseire, akik családjukban úttörő módon elsőként választották egyetemül az Eötvös Loránd Tudományegyetemet.  Az interjúra ezen a kérdőíven keresztül lehet jelentkezni. Ne habozzon Ön sem! Az írásbeli interjú kérdéseire ez alkalommal Belicza-Kiss Fanni alumna válaszolt.

Miért döntött az ELTE mellett? Emlékei szerint honnan/kitől jött és mi volt az indíttatása? Mi az első emléke az Egyetemről?
Miskolc mellől származom, a Miskolci Egyetemen végeztem el az anglisztika alapszakot 2015-ben. Ezután a tanári mesterképzést Budapesten szerettem volna teljesíteni. A szüleim támogattak ebben a döntésemben, holott ők Borsod megyében végezték el az iskoláikat. Az első emlékem a Bölcsészettudományi Kar gyönyörű kertje, amivel boldogan ismerkedtem meg.

Ön melyik karon (karokon)/szakon (szakokon) szerzett oklevelet?

Angoltanári és család- és gyermekvédő tanári mesterképzést végeztem 2015-2018 között a Pedagógiai-Pszichológiai Karon és a Bölcsészettudományi Karon.

Kikre gondol büszkén az ELTE-n (vagy jogelődjein) végzett híres hallgatók közül?
Winkler Mártára, akinek a remek alternatív iskolájában hospitálhattam is néhány hallgatótársammal együtt.

Milyennek ítélte meg az egyetemi életet?

Sok programlehetőség közül lehetett választani, pl. angolos játékos estek, tanulmányutak, intézménylátogatások.

Miért szeretett az egyetemre járni?

Mert voltak számomra példaképek az oktatóim közül, pl. Révész Judit és Hegedűs Judit. Ők mindig segítettek és azon voltak, hogy megszeressem a hivatásomat.

Szeretné-e, ha gyereke szintén az ELTE-re járna?

Igen, örülnék neki.

Mit gondol a mai egyetemi oktatásról?

Azt gondolom, hogy lehetne sokkal gyakorlatiasabb, jobban fel kellene készítenie a munka világára. Az viszont jó, hogy van lehetőség külföldi tanulmányutakra is.

Mit tanácsol a mai egyetemistáknak?

Kezdjenek el dolgozni egyetem mellett heti néhány órában, ne bulizzanak minden nap, próbáljanak meg kapcsolatokat építeni és próbálják ki magukat önkéntesként.

Írja meg egy emlékezetes történetét hallgató korából!

Az összes börtön- és javítóintézet látogatás a család- és gyermekvédő tanár szakon. Jártam Aszódon, Tökölön, Kalocsán és Rákospalotán.

Tervez-e további tanulmányokat az ELTE-n?

Egyelőre nem.

Mennyiben tudta/tudja hasznosítani tanulmányait jelenlegi munkahelyén?

Jelenleg angol magántanár vagyok, egyéni vállalkozó, tehát 100%-ban olyan munkát végzek, amit tanultam és amiről diplomám van.

Mivel foglalkozott volna, ha nem a jelen szakmáját választja?

Sokféle munka érdekel, pl. fordítás, szövegírás vagy coaching.

ELTE-s diplomája megszerzése után hogyan indult neki az életnek, álláskeresésnek? Ki/mi segítette karrierjét?

Első munkahelyem egy középiskola volt, ahová még az egyetemi éveim alatt felvételt nyertem. Két éven belül eldöntöttem, hogy vállalkozó leszek, mert szerettem volna magam dönteni a lehető legtöbb helyzetben. Ezt a döntést azóta sem bántam meg.

Milyen érvekkel javasolná fiatal ismerősének, hogy az ELTE-t válassza?

Az ország egyik legismertebb egyeteme, "nagy név" a munkáltatók körében, Budapesten van és sokféle szakirány közül lehet választani.

Kapott-e az egyetemi évek alatt életre szóló útravalót? Mi volt az?

Igen, kaptam. Csak úgy érdemes végezni a hivatásomat, ha minden nap találok benne valami örömet.

Első generációsok az ELTE-n - Interjú Faludi Zsolttal

19 december