Elindult új interjúsorozatunk, az ELTE-sek messzi földről!

2021.08.25

Július végén indítottuk útjára új interjúsorozatunkat ELTE-sek messzi földről címen. Az első három részben dr. Jin Kyoung ae, műfordító, dr. José Jesús Reyes Nuñez, térképész és dr. Umemura Yuko, történész válaszolt kérdéseinkre.

Interjúinkban olyan külföldről érkezett, ELTE-n tanult egykori hallgatókat kérdezünk egyetemi emlékeikről, ELTE-s kötődésükről, szakmai életútjukról és a magyar kultúrához való viszonyukról, akik hosszabb ideig Magyarországon telepedtek le, hazánkban építették karrierjüket, vagy akár mind a mai napig itt élnek és tevékenykednek. A beszélgetésekből nem csak alumnusainkat nyílik lehetőség közelebbről megismerni, hanem a különböző nyelvek és kultúrák, illetve kulturális különbségek révén jobban megérthetjük egymás gondolkodásmódját, valamint a különböző nemzetek sajátosságait. Mindezek mellett interjúalanyaink őszintén mesélnek egyetemi élményeikről, az Alma Materhez fűződő viszonyukról, és a külföldön folytatott tanulmányok szépségeiről és nehézségeiről.

Az eddig megjelent interjúk:

1. rész: dr. Jin Kyoung ae - koreai származású műfordító, az ELTE Távol-keleti Intézetének tanára

2. rész: dr. José Jesús Reyes Nuñez - kubai származású térképész, az ELTE IK Térképtudományi és Geoinformatikai Intézetének egyetemi docense

3. rész: dr. Umemura Yuko - japán származású történész, az ELTE Japán Tanszékének vezetőjét és egyetemi docense

4. rész: dr. Batbayar Zeneemyadar - mongol származású jogász, Mongólia magyarországi nagykövete.

Domestic cats area serious threat to wildcats

AI

Alumni International