Alumni találkozó - Geográfusok a munkaerőpiacon

2022.11.28

Idén is megrendezésre került a Geográfusok a munkaerőpiacon Alumni Találkozó. Az eseményről dr. Szabó Pál (TTK '98, '07, '12), az esemény főszervezője készített beszámolót:

"Idén november 16-n került sor a szokásos évi geográfus alumni rendezvényre, hibrid formában. A találkozó célja, hogy információkhoz jussanak a diákok, oktatók, végzett geográfusok arról, hogy a lassan 25 éve kiadásra kerülő geográfus diplomákkal miként tudnak elhelyezkedni a végzett hallgatók. A találkozó elején Pataky Csilla, az ELTE Alumni Központ osztályvezetője köszöntötte a résztvevőket. Ezt követően Szabó Pál docens (TTK FFI Regionális Tudományi Tanszék) összegezte röviden az elmúlt évek, évtizedek munkaerőpiaci tapasztalatait. Utána hat végzett geográfus mondta el munkaerőpiaci karrierjét, amelyek minisztériumhoz, annak háttérintézményéhez és magáncégekhez kötődik, a szakterületeket nézve pedig területfejlesztés, regionális elemzés, geoinformatika, energetika, szakújságírás volt terítéken. A beszámolók és a kérdések-válaszok után kötetlen beszélgetéssel zárult az este. Búcsúzóul szóba került, hogy jövő tavasszal lesz 30 éves jubileuma a képzésnek, amelyről nagyobb szabású rendezvény formájában lehet majd megemlékezni. Az eseményen 40 helyszíni és 15 online részvevő ELTE-s, illetve volt ELTE-s találkozott. A rendezvényt az ELTE Alumni Központ támogatta."

Egyetem megnyitja kapuit: Trefort-kert 2024

ELTE Sikerek: Erdei Anna