5 előadás karantén idejére

2020.03.17

A koronavírus gyors terjedését legjobban akkor tudjuk féken tartani, ha csatlakozunk a #maradjotthon kezdeményezéshez. A home office és a karantén azonban könnyedén válnak egyhangúvá, és unalmassá.

Az ELTE Alumni központ ezért virtuális időutazásra hívja tagjait az Aula Magnába, hogy újra megtekinthessék az ELTE Sikerek érdekes, és motiváló előadásait. Erre a hétre összeválogattuk az 5 legaktuálisabb előadást.

1. Tölgyessy Péter politológus - nosztalgia és társadalmi folyamatok

„Valahogy az ELTE-n szabadnak érezhette magát az ember. Az ember a saját ideje fölött maga rendelkezhetett és megélhette azt, hogy saját munkával, sok-sok munkával jó eredményeket lehet elérni"

2. Freund Tamás neurobiológus - lelki egészség és katarzis

„Alkotás, értékteremtés közösségben. Kóruséneklés, kamaramuzsikálás, színjátszó körök, tánc, néptánc, költői estek, filmklubok, művésztelepek, csapatsportok. Ezekkel kellene nagyon sokat foglalkozni. Nem kell okvetlenül már gimnáziumban megtanítani az egyetemi matematikát, fizikát, majd azt ott megtanulja. De itt van egy kihagyhatatlan ziccer helyzet, hogy a belső világunk gazdagodjon. Ez maradandóan meg fogja növelni a kreatív képességeinket."

„Ha valamibe belefektetünk az biztos, hogy előbb-utúbb kamatozni fog. Lehet, hogy nem abban a pillanatban, lehet hogy még mindig nem kamatozik, amikor már nagyon várod, de hogy előbb-utóbb megjelenik ez biztos."

4. Barabási Albert-László hálózatkutató - közösség és hálózat

A teljesítmény rólunk szól, rólam szól, Önökről szól. A siker a közösségről."

„Megosztani a tudást, amit felhalmoztunk."

További ELTE Sikerek előadások

Hírek

ELTE just became a participant of an important H2020 cooperation!

AI

Alumni International

17 szeptember

Photos from the Orientation Day at the Faculty of Law