Back to news
Previous article

250 éves az ELTE Füvészkert

09.16.2021

Sorry, this content is not available in English

Idén 250 éves a Füvészkert, melynek tiszteletére szeptember 15-én zártkörű ünnepség keretei között megnyílt a Füvészkert 250 emlékkiállítás, amely május végéig várja a látogatókat.

A 2021. szeptember 15-én megnyíló Füvészkert 250 emlékkiállítás a kastélyban és Kert egész területén 2022. május 30-ig lesz látogatható a nagyközönség számára. A 250 év emlékére, a kiállítás megnyitóján elültetésre kerül egy Kacurafa- Cercidiphyllum japonicum fa. Az emlékfát az ELTE rektora illetve az ELTE Alumni Alapítvány elnöke Dr. Borhy László és a Füvészkert igazgatója Dr. Orlóci László ültette el.

Szeptember 16-án az Örökbefogadók napján az adományozók egész nap ingyen látogathatják a kertet, részt vehetnek egy szakvezetésen.  A résztvevők kipróbálhatják a Pálmaházban elhelyezett Augmented Reality alkalmazást (MOME Kreatív Technológia Hub), amelyben a Füvészkert Pálmaházában található növényekről a helyszínen megjelenített információk keverednek a látogató által bejárt valós térrel.

Ne feledje, hogy Alumni Kártyával a belépőjegy 20%-os kedvezménnyel váltható meg!

Forrás és részletek

1 Like
325 Views Visits

comments0

To read and add comments please sign in!

Suggested Articles

Domestic cats area serious threat to wildcats

AI

Alumni International