Kovács László fizikatörténész az Eötvös Loránd Tudományegyetemen 1965-ben szerzett matematika–fizika szakos középiskolai tanári oklevelet. Pályájának kezdetén a fizika (azon belül a szilárdtestfizika) tanításával és annak módszertani kérdéseivel foglalkozott, az 1990-es évektől érdeklődése a fizikatörténet felé fordult. Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat (ELFT) tagja. A társulatban különféle vezető tisztségeket töltött be: a Középiskolai Oktatási Szakcsoport elnöke (1980–1985), az ELFT Vas Megyei Csoportjának elnöke (1984–1996), a Fizikatörténeti Szakcsoport elnöke (1999), az ELFT alelnöke (2000–). Az Európai Fizikai Társulat Fizikatörténeti Kutatócsoportjának vezetőségi tagja (1990–). 2001-ben jelentette meg Eötvös Loránd, a tudós-tanár címmel az Eötvös Loránd emlékével foglalkozó könyvét.