A hazai fiatal kutatók helyzetéről készült felmérés eredményeit mutatja be a VI. Fiatal Kutatók Fóruma

Kutatói Alumni Tagozat

2022.04.26

A fiatal (45 év alatti) hazai kutatók helyzetéről készített részletes felmérést a Fiatal Kutatók Akadémiája 2021-ben. Az eredmények bemutatására és megvitatására az MTA Közgyűlésének programján kerül sor, 2022. május 4-én, 10:30-12:30 között az MTA Dísztermében. A munkában több ELTE-s alumnus és oktató is részt vett (Istvan Gabor Hatvani, Fröhlich Georgina FKA tagok, és Solymosi Katalin, a Fiatal Kutatók Akadémiája társelnöke, és az ELTE Kutatói Alumni Tagozat koordinátora). A kapott eredmények a hazai akadémiai vagy K+F+I szféra összes résztvevője, a kutatók mellett a pályázatok kiírói, döntéshozói és az intézményvezetők számára is számos fontos információval és tanulsággal szolgálhatnak.

A program regisztrációköteles itt: https://mta.hu/esemenynaptar/2022-05-04-vi-fiatal-kutatok-foruma-a-fiatalok-az-akademiai-palyan-cimu-2021-es-felmeres-ismertetese-4294

A felmérés célkitűzéseit és fő témáit ez a videó mutatja be:

ELTE-s kutatások hasznosításáról szóló ELTE Sikerek Veled alkalom

EK

ELTE Kutatók Közössége

14 november

Hírek

Webinárium a művészet és tudomány kapcsolatáról, Barabási Albert-László és Felice Frankel részvételével

EK

ELTE Kutatók Közössége