Egyetemi Anyanyelvi Napok 2024

A regisztráció határideje lejárt.
Idén is megtartja hagyományos rendezvényét az ELTE Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézete.

Az ELTE Bölcsészettudományi Karán évtizedekre visszatekintő hagyomány az Egyetemi Anyanyelvi Napok megszervezése minden év tavaszi félévében. Az ELTE Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézetének tanszékei vetésforgóban töltik be a szervezők szerepét, idén az Alkalmazott Nyelvészeti és Fonetikai Tanszék a programok házigazdája.

Az eseménysorozat keretében hagyományosan megrendezésre kerülő versenyekre az egyetem minden karáról várják a résztvevőket. A Kazinczy-verseny országos döntőjébe is az Egyetemi Anyanyelvi Napok keretein belül megtartott fordulóról juthatnak tovább az ELTE-s hallgatók.

A rendezvénysorozat első napján a Stíluskutató csoport tagjai szerveznek pódiumbeszélgetést Élve boncolás – beszélgetés a slam poetryről címmel, amelyet Mészáros Márton vezet slammerek és stíluskutatók részvételével, a második napon pedig az EAN és a Magyar Nyelvtudományi Társaság közös szervezésében tartanak beszélgetést Mesterséges intelligencia, ChatGPT, PULI. Perspektívák és veszélyek a tudomány és a hétköznapi élet szemszögéből címen, amelyen Kmetty Zoltán szociológus, Menyhárd Attila jogász, Palkó Gábor digitális bölcsész, irodalomtörténész, Prószéky Gábor nyelvész, nyelvtechnológus, valamint Réz Anna filozófus vesz részt.

Az interaktív programok, a játékos foglalkozások és a műhelymunka iránt érdeklődők a nyelvhasználat, illetve az emberi kommunikáció legkülönfélébb vetületeivel foglalkozó workshopok közül válogathatnak: írhatnak dalszöveget Kakassal, színházi workshopon vehetnek részt a DANTE Közösségi Alkotótér alapítóival, megismerkedhetnek a jelnyelvekkel, bepillanthatnak a ciprusi Puli Club mindennapjaiba, hallhatnak interaktív előadást arról, hogy milyen szerepet tölthet be a humor a palliatív ellátásban, kideríthetik, hogyan kapcsolható össze a nyelvészet a pszichológiai kutatások legújabb eredményeivel, és ellátogathatnak a Beszédtréner, beszédtanácsadó szakmai nap workshopjára is.

A kerekasztal-beszélgetésekhez hasonlóan az EAN programjainak szerves része az Alkalmazott nyelvészeti diákműhely Utak a nyelvhasználat kutatásában című konferenciája is, amelyre több különböző egyetemről és képzésről várják az előadókat.

Teljes program

kedvel
33 megtekintés Látogatók
Ossza meg
Egyéb

ELTE BTK Trefort-kerti campus

Múzeum körút 4. 1088 BUDAPEST

Megtekintéshez, vagy megjegyzés hozzáadásához kérjük, jelentkezzen be!