Marie Antoinette élete és pere - Perjátszó Kör előadások az Aula Magnában

A regisztráció határideje lejárt.

Az ELTE Alumni Szervezet támogatásával valósulhat meg az ELTE ÁJK Perjátszó Körének új bemutatója két alkalommal az Aula Magnában. November 22-én és 24-én este Marie Antoinette életét és perét feldolgozó előadásokat láthatnak az érdeklődők.

A kétrészes perjáték bemutatja egy királyné felemelkedését és bukását, a csillogó bálteremtől a nyaktilóig. Egy szívmelengető, nem mindennapi történet a pazarló királynéról, aki gondos édesanyaként, büszkén vonult a halálba.

Ő volt Antoinette, akinek nyakában egyszer a világ legdrágább nyakéke csillogott.

Ő volt a kis Marie, akit 14 évesen férjhez adtak, és a francia etikett fellegvárába, Versailles-ba vittek, hogy ott kezdjen új életet.

Ő lett Madame Déficit, aki fényűző estélyeivel szálka lett az éhező nép szemében.

Ő lett az osztrák szajha, mert volt bátorsága, hogy szabadon szeressen.

Ő lett Özvegy Capetné, akit a gyermekei megrontásával is vádoltak a francia felkelők.

Ő Marie Antoinette. A kegyvesztett királyné. Szerető édesanya.

A részvétel regisztrációhoz kötött, melyet a Perjátszó Kör Facebook oldalán lehet megtenni:

A november 24-i előadást az ELTE ÁJK honlapján közvetítjük.

Estek

Aula Magna

1-3, Egyetem tér 1053 BUDAPEST

Javasolt események

pén.

Alumni Operaest - Melis 100

ELTE Aula Magna (Egyetem tér 1-3., I. em.)

szo.

Az Egyetem megnyitja kapuit: Füvészkert