"Az inka leng, a kronométer számol..."

A regisztráció határideje lejárt.
A Magyar Tudományos Akadémia filmklubjában ezúttal az Eötvös Loránd életéről szóló, 1998-ban készült filmet vetítik.

2018 szeptemberében az egyetemi tanévnyitóval együtt megkezdődött az Eötvös-év, amelynek keretében az ELTE kiállításokkal, tudományos- és sportrendezvényekkel, valamint emlékérme és emlékbélyeg kiadásával emlékezik meg az egyetem névadójáról, a kiváló tudósról halálának 100. évfordulóján. Az inga leng, a kronométer számol című filmet 1998-ban készítette Orha Zoltán szerkesztő-riporter és Dörflinger Lászlórendező-operatőr a Magyar Televízió TV Magiszter című műsora számára. A vetítés után a közönség kötetlen formában beszélgethet a filmben megszólaló szakértőkkel.

A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött (április 8-ig!)

A film címe Selényi Páltól, a magyar kísérleti fizika egyik legnagyobb kutatójától származik, aki – tudóstól szokatlan módon – verses formába öntötte gondolatait tudóstársáról Az Eötvös-intézetben címmel:

Az inga leng, a kronométer számol.
S ahogy megáll a lengô számsor,
Már tiszta a kép, már oldva a rejtély:
Egy az anyag és egy a törvény
S nincs, aki szegüljön ellene!
Utad, ki tudta, csillagörvény,
Newtonnak járt itt szelleme.

Estek

MTA Székház Díszterem

Széchenyi István tér 9. 1051 BUDAPEST

Javasolt események

pén.

máj.

Alumni Operaest - Melis 100

ELTE Aula Magna (Egyetem tér 1-3., I. em.)

ked.

máj.