Szinva Díjat kaptak alumnusaink!

2021.09.06

Szinva Irodalmi Díjat nyertek volt hallgatóink: Rakovszky Zsuzsa (BTK '75) és Krupp József (BTK '03, '05, '06, '08). Gratulálunk!

A Szinva Irodalmi Díjat Bereti Gábor Szabó Lőrinc-díjas író, költő, kritikus magánszemélyként alapította Miskolcon 2020-ban, hogy szépírókat és szakírókat ismerjenek el vele. A díjjal 300 000 forintos pénzjutalom, egy képzőművészeti alkotás, valamint emléklap jár. A zsűri állandó tagjai Csehy Zoltán, Jenei László, Korpa Tamás, Mezei Gábor és Vásári Melinda.

2021-ben a zsűri Krupp József és Rakovszky Zsuzsa irodalmi tevékenységét ismerte el, az ELTE Latin Tanszék adjunktusát szakíróként tüntették ki, Rakovszky Zsuzsa Kossuth-díjas író, költő, műfordító pedig szépirodalomi munkái elismeréseként nyerte el a díjat.

A díjak átadására 2021. szeptember 3-án 16:30 órakor került sor a Miskolci Akadémiai Bizottság SzékházábanA rendezvényen a laudációkat és a díjátadást követően Rakovszky Zsuzsával Korpa Tamás, Krupp Józseffel Vásári Melinda beszélgetett.

Forrás: elte.hu

1 kedvel

Kitüntetések

Állami kitünetésben részesültek diplomásaink!

20 március

Akadémiai ifjúsági díjak