Párok az ELTE-n - interjú Dr. Fröhlich Georginával

2020.05.29

A „Párok az ELTE-n" interjúkban olyan ELTE-s diplomások válaszolnak az ELTE Alumni Központ kérdéseire, akik az Alma Materünkben találták meg párjukat.Az interjúra ezen a kérdőíven keresztül lehet jelentkezni. Az írásbeli interjú kérdéseire ez alkalommal Dr. Fröhlich Georgina (TTK 2004) válaszolt. Ő és férje, Dr. Tasnádi Tamás (TTK '93) idén 10 éve kötötték össze életüket.

Ön, illetve párja melyik karon (karokon)/szakon (szakokon) szerzett oklevelet?

Mind a ketten a TTK Fizikus szakán végeztünk, csak 11 év különbséggel, illetve én Csillagász diplomát is szereztem.

Hogyan ismerkedett meg párjával?

Horváth Ákos magfizika tanárunk szervezett közös futásokat az egyetemen, amiből egy közösen túrázni/futni/néha triatlonozni is járó baráti társaság alakult ki. Mindketten e társaság oszlopos tagjai voltunk, és a csapat nagyrészével még mindig tartjuk a kapcsolatot. 7 év szoros barátságot követően lettünk egy pár, és idén, 2020-ban volt a 10. házassági évfordulónk.

Van-e ill. vannak-e gyermekeik?

Igen, 1 lányunk (8) és 2 fiunk van (5,5 és 9,5).

Ajánlaná gyermekének az ELTE-t?

Igen, de azt sem bánom, ha nem fizikusnak mennek majd.

Előfordult-e már, hogy  párjával visszalátogattak az Egyetemre? Ha még nem, tervezik-e?

Rendszeresen, mert férjem ott védte meg a Ph.D.-ját, és évekig ott tanított, pár éve pedig úgy alakult, hogy én vettem részt egy új Fizikus M.Sc. modul alapításában, és tartok órákat külsősként a fizikus hallgatóknak. Emellett az 5vös 5km futóversenyre is szívesen járunk vissza.

Melyik épületekhez kötődtek/kötődnek?

A férjem a Trefort-kerthez, én már Lágymányoshoz.

Kérdőíveink, melyeket Ön is kitölthet: Párok az ELTE-nElső generációsok az ELTE-nGenerációk az ELTE-nHallassa hangjátAlumni kérdőív.

Párok az ELTE-n - interjú Szauer-Szelestei Hanna

05 december