Ingyenes taiji tanfolyamot indít a Konfuciusz Intézet

2022.05.13

Ismét meghirdeti ingyenes tanfolyamát az ELTE Konfuciusz Intézete, mely során Kövér Kristóf vezeti be a résztvevőket a taiji alapjaiba.

A taiji talán a világon ma legismertebb kínai eredetű harcművészet, de mindenképpen az egyik leghatékonyabb hagyományos egészségmegőrzési módszer.

Egy olyan mozgásrendszer, amelynek lényege a helyes légzéstechnika elsajátítása és harmonizálása a mozgásunkkal. Fejleszti a test koordinációját, miközben a test és a tudat kapcsolatára törekszik. Fontos szerepet tölt be a betegségmegelőzésben azáltal, hogy mozgósítja a test energiáit, és egyensúlyt teremt a szervezetünkben. A gyakorlás eredményeképpen javul az általános fizikai erőnlét, fokozódik a betegségekkel szembeni ellenálló képesség, ezáltal magasabb életkort lehet elérni. A rendszer ismerete és használata fokozott pszichikai terheléssel járó munkát végzők számára különösen ajánlott, de hasznos segédeszköz a mindennapi terhelések elviselésére és levezetésére is.

• Időpontok: 2022. május 23., május 30., június 13. 18:30-19:30
  • Oktató: Kövér Kristóf, wushu oktató
  • A tanfolyamon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött!

Domestic cats area serious threat to wildcats

AI

Alumni International