Erdős László (TTK '99) matematikus kapta az idei Schrödinger-díjat

2021.03.04

Erdős László (TTk '90) magyar matematikus egy német kvantumfizikussal megosztva kapta a  Erwin Schrödinger-díjat, amely az Osztrák Tudományos Akadémia (ÖAW) matematika és a természettudományok területén elért eredményekért járó egyik legnagyobb elismerése.

Erdős László 1990-ben szerzett matematikusdiplomát az Egyetemünkön, majd PhD-fokozatot a Princeton Egyetemen. 2013 óta dolgozik az Osztrák Tudományos és Technológiai Intézetben (IST) Klosterneuburgban, ahol az Erdős Group vezetője. Kutatási területe a matematikai fizika és a valószínűségszámítás.

2015-ben az Osztrák Tudományos Akadémia levelező tagja, valamint az Academia Europaea tagja lett. 2016 májusában az MTA külső tagjává választották.

Gratulálunk!

Forrás: hirtv.hu

Kitüntetések

Állami kitünetésben részesültek diplomásaink!

20 március

Akadémiai ifjúsági díjak