Emléktábla avatás Loksa Imre tiszteletére

TTK Alumni Tagozat

2023.09.28

Példaértékű kezdeményezést indított az 1974-ben diplomázott biológia-kémia szakos évfolyam. A nagyra becsült oktató és elismert kutató, Loksa Imre tanár úr tiszteletére emléktáblát állítanak   2023. október 3-án a Lóczy-barlangnál. Minden érdeklődőt örömmel várnak.

Az 1974-ben diplomázott biológia-kémia szakos évfolyam elhatározta, hogy emléktáblát állíttat Dr. Loksa Imre (1923–1992) tanár úrnak, az állatrendszertan és ökológia elismert kutatójának, az Egyetem-szerte nagyrabecsült és szeretett oktatónak munkássága méltó elismerésére, születése 100. évfordulójának évében. A kezdeményezéshez csatlakozott a Tanár úr fia, Dr. Loksa István, így közös finanszírozással vált valóra az évfolyam terve.

Loksa tanár úr fő kutatási területe az alsóbbrendű rovarok és a pókok rendszertana és társulástana, valamint a barlangbiológia volt. Az utolsó zoológiai polihisztornak tartották, mivel rendkívül gazdag faj- és formaismerettel rendelkezett. Kutatta a magyar barlangok, természetvédelmi területek és bioszféra rezervátumok állatvilágát, ízeltlábú faunáját, számos új adattal gazdagítva ismereteinket e különleges élőhelyek állatvilágáról.

A balatonfüredi Lóczy-barlang első tudományos kutatója, három új faj leírója.

Sok értékes terület éppen neki köszönhette a védetté nyilvánítást.

Két kézikönyve is Nívódíjat kapott. Nem véletlenül ítélték neki a hallgatók poszthumusz a „Kar Közkedvelt Oktatója” címet.

Az emléktábla ünnepélyes leleplezésének időpontja 2023. október 3. kedd 11 óra, helyszíne a balatonfüredi Lóczy-barlang.

Minden érdeklődőt örömmel vár az 1974-ben diplomázott biológia-kémia szakos évfolyam.

Mellékelve a  Meghívó és az emléktábla képe

Összeállította: az évfolyam nevében Dr. Kádár Ildikó

Domestic cats area serious threat to wildcats

AI