Ábel Jenő emlékérmet kapott Németh György

2021.10.25

Az ELTE Ókortörténeti Tanszékének egyetemi tanára vehette át az Ókortudományi Társaság legrangosabb elismerését.

Németh György Amadé (BTK '80, '82) ókortörténész, klasszika-filológus, az ELTE Ókortörténeti Tanszék egyetemi tanára, az MTA doktora. Fő kutatási területei az ókortörténet, a görög és a római történelem, a görög epigraphika, a papyrológia, az antik társadalom- és vallástörténet, az antik mágia írásos emlékei, valamint az ókori tárgyi kultúra. Több mint harminc magyar és idegen nyelvű kötetben és közel háromszáz tanulmányban írt ezekről a kérdésekről. Neves külföldi egyetemek vendégprofesszora. Munkásságát korábban Révay-díjjal, Marót Károly-díjjal és Ürményi József-díjjal is elismerték.

A magyar Ókortudományi Társaság 1968 óta díjazza az ókortudomány hazai kiválóságait a neves klasszika-filológusról elnevezett emlékéremmel.

Forrás és felhasznált kép: elte.hu

A National Academy of Sciences tagjává választották Barabási Albert-Lászlót

08 május