Velünk élő múlt

The registration deadline has expired.
Sorry, this content is not available in English

Az Egyetem megnyitja kapuit sétasorozat koncepciójába illő kulturális programot ajánlunk: Kultúrtörténeti séta a Trefort-kertben az Emlékhelyek Napján, 2023. május 13-án.

A Trefort-kert az újkori magyar felsőoktatás egyik legfontosabb helyszíne, nevét az egyetemi campus létrehozását támogató Trefort Ágoston kultuszminiszter után kapta. A kert ekkor még az egy karon folyó bölcsészet- és természettudományi, valamint kis részben az orvosi és állatorvosi képzésnek adott helyet, majd négy évtizeden át a Műegyetem is itt működött. A hálás utókor 1904-ben szobrot emelt Trefort Ágostonnak a campuson, amelyet tiszteletére Trefort-kertnek nevezték el. A területen jelenleg az ELTE Bölcsészettudományi Kara található.

A vezetett séta során az érdeklődők nem csak az egyetem bölcsészkarának múltjába nyerhetnek bepillantást, de megismerhetik az itt található épületek, emlékművek történetét, valamint a területhez kapcsolódó háborús és forradalmi tevékenységeket és különleges emberi sorsokat is.

A séta 10.00-kor indul a Múzeum körúti bejárattól.

Regisztráció (kötelező!)

175 views Visits
Trip

ELTE Trefort-kert

6-8, Múzeum körút 1088 BUDAPEST

Please log in to see or add a comment

Suggested events

Fri.

Alumni Opera Evening - Melis 100

ELTE Aula Magna (Egyetem tér 1-3., I. em.)

Sat.

Az Egyetem megnyitja kapuit: Füvészkert