Trópusi ehető gyümölcsök - tematikus szakvezetés

A regisztráció határideje lejárt.

Tematikus szakvezetést tart 2022. június 19-én 11 órától az ELTE Füvészkertje, "Trópusi ehető gyümölcsök" címmel. A szakvezetést Kiss Noémi, kertészmérnök tartja.

Rengeteg olyan élelmet fogyasztunk, amelyről nem tudjuk honnan jön. Mi fán terem a kesudió? Honnan érkezik a kávé? A főzés népszerűségének köszönhetően ma már sokan tudják, hogy egyes kaktuszok is fogyaszthatóak, viszont nem mindenki látott még termő banánokat Budapest szívében. A séta során ezeket és más izgalmas ehető növényeket ismerhetünk meg.

Szakvezető: Kiss Noémi, kertészmérnök

A szakvezetőről: “A budapesti kertészeti egyetemen végeztem, fő területeim a trópusi dísznövények, illetve a magyarországi flóra, de nem találkoztam még olyan növénnyel, amit ne kedvelnék.”

Jegyek csak online vásárolhatóak itt: https://tixa.hu/elte-fuveszkert

Jegy ára: 3900 Ft/fő, mely tartalmazza a Füvészkerti belépőjegyet is. Az online jegyet nem szükséges kinyomtatni, elég a telefonon bemutatni a Füvészkert portáján.

A séta a portától indul és kb 1,5- 2 órát tart.

Kirándulás

ELTE Füvészkert

Illés u. 25. 1083 BUDAPEST

Javasolt események

pén.

Alumni Operaest - Melis 100

ELTE Aula Magna (Egyetem tér 1-3., I. em.)

szo.

Az Egyetem megnyitja kapuit: Füvészkert