Szolikamaszktól Magnyitogorszkig

ELTE TTK Szabó József terem 0.803
Pázmány Péter sétány 1/C

Térkép megtekintése

A regisztráció határideje lejárt.
Eszenyi Orsolya geográfus, szociológus tart előadást az Ural iparvárosairól az ELTE Földrajzos Klubban.

Járnak-e még Ikarusok az uráli utcákon? Hogyan néz ki napjainkban a XVIII. századi alapítású nyizsnij tagili vaskohó, hogyan süllyed el a világ kálisó kitermelésének 10%-át adó város? Eszenyi Orsolya a „Kalandozások az Ural iparvárosaiban (Szolikamszktól Magnyitogorszkig)” előadásban életképeket mutat a Dél-Ural kisebb-nagyobb városairól, jelentős ipari központjairól és az emberiség természetátalakító hatásairól.

Az ELTE Földrajzos Klub eseményének célja megismertetni a földrajz alapszakos és geográfus mesterszakos hallgatókkal pályaválasztási lehetőségeiket. A programban oktatók, „öreg diákok”, egykori ELTE-n végzett hallgatók számolnak be tapasztalataikról. Az előadók elmondják, milyen lehetőségeik voltak a földrajzos képzések elvégzését követően, hogyan tudtak elhelyezkedni és hol dolgoznak jelenleg is. Az előadás a geográfus szakma sokszínűségét és a lehetőségek színes palettáját hivatott bemutatni. A hallgatók az elhelyezkedési alternatívákkal kapcsolatos kérdéseiket is feltehetik az előadóknak.

Az esemény a helyszínen és online is követhető.

Előadások

ELTE TTK Szabó József terem 0.803

Pázmány Péter sétány 1/C

Javasolt események

pén.

Alumni Operaest - Melis 100

ELTE Aula Magna (Egyetem tér 1-3., I. em.)

szo.

Az Egyetem megnyitja kapuit: Füvészkert