Skandináv dallamok // a MidtVest lánykórus a BTK-n

A regisztráció határideje lejárt.

Az ELTE BTK-n ad koncertet ad a herningi MidtVest lánykórus.

A MidtVest lánykórus stílusára egyszerre jellemző a klasszikus hangzás és a kalandvágy is. A kórus célja, hogy a zene létrejöttének és megélésének eltérő lehetőségeit kísérletezze ki. A kórus zenei ideálja klasszikus, de a repertoárjukon sok különböző műfaj és kifejezésforma is megjelenik a barokktól a kortársig, a gyengéd és szeretetteljes hangzástól az intenzívebbig. A kórustagok nem csak saját hangjukat, hanem gyakran saját testük és a koncertterem lehetőségeit is igyekeznek kihasználni. A MidtVest lánykórus tagjai mind a herningi Jyske Sangskole ének-zene szakos tanulói.

A koncerten elhangzik dán és skandináv művek mellett Benjamin Britten Missa Brevis-e is.

Az esemény a Skandinavisztika Tanszék és Zenei Tanszék közös szervezésében valósul meg.

A belépés ingyenes, regisztrációhoz nem kötött.

ELTE BTK, F épület, 6-os terem

4, Múzeum körút 1088 BUDAPEST

Javasolt események

ked.

ápr.

Meet ELTE in Nanjing, China 罗兰大学到南京!在04月23号我们会见面!!

Jinling Hotel

Nanjing