Nyelv- és beszédfejlesztés a közoktatásban – Az Egyetemi Anyanyelvi Napok workshopja

5 résztvevős

A regisztráció határideje lejárt.
Az ELTE Bölcsészettudományi Kara szeretettel várja egykori hallgatóit, praktizáló tanárokat, mind a pedagógusképzésben részt vevő hallgatókat és kollégákat.

A workshopon nyelv- és beszédfejlesztő tanárok járják körül azt a kérdést, hogy hol a helye a nyelv- és beszédfejlesztésnek a közoktatásban, a különböző tanórákon. A tanárképzésben részt vevő hallgatók és a gyakorló pedagógusok betekinthetnek a nyelv- és beszédfejlesztés módszertanába, megismerhetnek jó gyakorlatokat, bővíthetik módszertani repertoárjukat.

Program:

15.00-16.00 Mérő László: Tudomány és egyéb megismerési módok. A világ megismerésének eredményeiről szóló kommunikáció különféle formái (A Magyar Nyelvtudományi Társaság előadás-sorozatában.) Helyszín: A/336.

16.00-16.10 Megnyitó – prof. dr. Gósy Mária egyetemi tanár

16.10–16.25 Kresztyankó Annamária: Az alaki/tartalmi diszgráfia tünetei és osztálytermi integrációja

16.25–16.40 Kővári Bettina: Beszédfejlesztés képcsomaggal – A Meixner-módszertan megközelítései a nyelvfejlesztésben

16.40–16.55 Zsák Éva Indira: Nyelv- és beszédfejlesztés irodalomórán

16.55–17.10 Nagy-Varga Zsolt: Nyelv- és beszédfejlesztés történelemórán

17.10-17.25 Kovács Ágota: Nyelv- és beszédfejlesztés idegennyelvi órán

17.25–17.55 Nyelv- és beszédfejlesztés a közoktatásban címmel kerekasztal-beszélgetés az előadók részvételével

17.55 Zárszó – Váradi Viola

A rendezvény után kötetlen beszélgetésre várjuk a résztvevőket és a nyelv- és beszédfejlesztő tanári szak egykori hallgatóit.

A workshop az Egyetemi Anyanyelvi Napok keretében valósul meg.

Részvételi szándékukat, kérjük, 2019. febr. 28-ig jelezzék a nyebalumni@gmail.com címen.

Tagozati rendezvények

ELTE BTK A épület IV.emelet